Küçük Rabia Yardım Bekliyor

Şebnem Göksel
18/02/2015
18 Şubat 2015

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nde yaşayan 12 yaşındaki Rabia Barut beyninde oluşan kötü huylu tümör ardından tedavi görüyor.

İki ay önce baş ağrıları sıklaşan küçük Rabia, babası Davut Barut tarafından Çanakkale Devlet Hastanesi Nöroloji Bölümüne götürüldü. MR sonuçları ardından bir an önce ameliyat edilmesi gerektiği belirtilen Rabia, daha sonra Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırıldı. İki aydır kızının buradaki tedavisinin devam ettiğini söyleyen baba Davut Barut; “Ben 950 TL’lik asgari maaşla geçinen bir babayım. Benden ne olursa olsun sigortanın hastane yatak parasını karşılamadığını söylediler. Günlük 50 TL yatak parası veriyorum. Ayrıca kızım ameliyat olduktan sonra soluk borusuna trakeostomi deliği açtılar. Hijyenik olması için günlük 50 TL’ye malzeme alıyorum. İki ayda 9 bin TL’ye yakın para harcadım.” dedi.

O daha 12 yaşında. Rabia Barut, küçük yaşta karşılaştığı amansız hastalık ile boğuşuyor. İki ay önce beyninde kötü huylu tümör çıkan, Çanakkale‘de ameliyat edilemeyeceği söylenerek Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine sevk edilen Rabia, başarılı geçen ameliyat ardından tedavisinin sürdürülmesi için yardım bekliyor. Kötü huylu çıkan tümörün tekrarlama ihtimali olduğunu söyleyen hastane yönetimi ise, bir ay yoğun bakımda kaldıktan sonra normal servise alınan küçük Rabia’nın iyileşebilmesi için ellerinden geleni yapıyorlar.

ÇOCUĞUMU TEDAVİ ETTİREMİYORUM
Baba Davut Barut, henüz konuşamayan kızını tedavi edebilmek için iki ayda tüm maddi kaynaklarının tükendiğini ve yardım alabilecek kimsenin kalmadığını belirterek hayırsever vatandaşlara çağrıda bulundu. Ayvacık Emniyet Müdürlüğü’nde hizmetli olarak çalışan ve asgari ücretle geçinen baba Davut Barut, emniyette bulunan polislerin kendisine yardımcı olduğunu fakat kızının tedavisi için maddi yardıma yeniden ihtiyacı olduğunu söyleyerek; “Ben 950 TL’lik asgari maaşla geçinen bir babayım. Çanakkale’de bu ameliyatın yapılamayacağı söylendikten sonra Bursa’da kardeşim olduğu için oradaki hastaneye gittik. Benden ne olursa olsun sigortanın hastane yatak parasını karşılamadığını söylediler. Günlük 50 TL yatak parası veriyorum. Ayrıca kızım ameliyat olduktan sonra soluk borusuna trakeostomi deliği açtılar. Kızım şu anda konuşamıyor. Allah razı olsun, emniyette çalışanlar bana yardımcı oldu. Hijyenik olması için günlük 50 TL’ye malzeme alıyorum. İki ayda 9 bin TL’ye yakın para harcadım. Evim kira, inanır mısınız evimizde kömür kalmadı. Hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyoruz” dedi.

Baba Davut Barut yardım etmek isteyen hayırseverlerin kendisine 0 538 798 40 18 numaralı telefondan ulaşabileceğini ve Ayvacık Ziraat Bankası’ndaki 61691986 5001 (IBAN: 460001 0003 2461 6919 86 5001) numaralı hesaptan destek olabileceklerini belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir