Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Küçük Sanayi Bölgesi Kentsel Yenileme Projesi” Görüşmeleri…

“Küçük Sanayi Bölgesi Kentsel Yenileme Projesi” Görüşmeleri…

1999 depremi öncesinde yapılan binaların yenilenmesi, kentin sağlam binalar ve modern bir görünüme kavuşması için, İsmetpaşa Mahallesi Demircioğlu Caddesi ile Setboyu Caddesi kesişiminde yer alan 1366 adada yürütülen kentsel yenileme çalışmaları kapsamında hak sahipleri ile değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada toplantı öncesinde, söz konusu alan ile ilgili olarak 8 Ağustos-29 Ağustos tarihleri arasında Başkanlık Makamında 26 adet yüz yüze görüşme gerçekleştirildiği, görüşmelerde görüntülü kayıt alınarak, hak sahiplerinin talep ve beklentilerinin ayrıntılı olarak açıklandığı tutanakların karşılıklı olarak imzalandığı belirtildi.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Yapılan yüz yüze görüşmelerden çıkan sonuçlar, beklentiler ve talepler bir rapor halinde 33 hak sahibinin tamamımın katıldığı toplantıda paylaşılarak hak sahiplerinin proje üzerinde ortak beklentilerinin oluşması ve taleplerin karşılanabilir olduğu konusunda fikir birliğine varılmış, ada içerisinde yer alan taşınmazların tevhit edilmesine yönelik vekaletnamelerin idareye verilmesi ve proje alternatiflerinin hazırlanmasının uygun olduğu ifade edilmiştir.
Toplantıdan çıkan sonuçlar kapsamında, hak sahiplerinden vekaletnamelerin alınmasına başlanmış ve söz konusu alanda alternatifli projeler üretilmesi için Mimarlar Odası ile ortak çalışma başlatılmıştır.”

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir