Küçükkuyu Belediye Başkanı Balkan, SODEM Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Küçükkuyu Belediye Başkanı Balkan, SODEM Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi
12 Aralık 2011

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Belde Belediye Başkanı Cengiz Balkan, aralarında Antalya, Artvin, Beşiktaş, Kadıköy, Muğla ve Bakırköy gibi büyük belediyelerin yer aldığı 32 belediyenin katılımıyla kurulan Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’nin (SODEM) yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Belediye Başkanı Cengiz Balkan, CHP’li belediyelerin Avrupalı Sosyal Demokrat Partilerle sıcak ilişkiler kurmasında ve Avrupa Birliği fonlarından yararlanmasında önemli bir rol oynayacak olan SODEM’in kurulmasının önemine değinerek, “Büyük belediyenin bulunduğu bir ortamda Küçükkuyu gibi küçük bir belde belediyesinin yönetim kurulunda yer alması bizleri mutlu etti. Bu başarının haklı mutluluğunu yaşıyorum. Görev alacağım sürede beldemizin gerek tanıtımı, gerekse Avrupa Birliği fonlarından direkt yararlanabilmesi için tüm enerjimi ortaya koyacağım. Ülkemizin en büyük belediyelerinin bulunduğu bu saygın toplulukta Küçükkuyu Belediyesi olarak benim yönetimde yer almam beldemizin geldiği noktayı göstermektedir. Bu başarı Küçükkuyu halkına olumlu yansıyacaktır” dedi.

32 Belediye Başkanı arasında yapılan oylamada SODEM’in Yönetim Kurulu Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’den oluşurken; Denetim Kurulu üyeliklerine ise Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu, Posof Belediye Başkanı Şükrü Bozyiğit ve Edremit Körfezi’nin şirin beldesi Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan seçildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir