Küçükkuyu’da AK Parti Belediye Başkan Adayı Yusuf Aksoy

31 Ocak 2009

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde merakla beklenen AK Parti’nin belediye başkan adayının ismi sonunda belli oldu. AK parti Genel merkezi’nden yapılan açıklamayla Dr. Yusuf Aksoy yeniden küçükkuyu’da belediye başkan adayı oldu.

Tanıtım toplantısından önce AK Parti belde başkanlığı binasında bir araya gelen partililer daha sonra toplantının düzenlendiği As kahvehanesine gittiler. Belediye Başkanı Dr. Yusuf Aksoy yoğun tezahüratlar arasında toplantı yerine güçlükle giderken, zaman zaman zor anlar yaşadı. Toplantıda ilk olarak söz alan AK Parti Belde Başkanı Salih Kocapınar, 2004 yılından bugüne kadar parti olarak Küçükkuyu?da bir çok hizmeti gerçekleştirdiklerini belirterek, bu süre içinde elektrik hatları ile Telekom kablolarının yer altına alınması, kapanması gündeme gelen postanenin hizmete devam etmesi, duble yol yapımını ve belediye başkanı ve ekibinin yaptığı diğer çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bu çalışmaların belediye başkanlığı, ilçe, il ve Milletvekillerinin ortaklaşa yaptığı hizmetler olduğunu söyleyen Kocapınar, AK Partinin iktidara gelmesinden sonra Türkiye ve Küçükkuyu’da siyaset anlayışının değiştiğini ifade etti. Belde Başkanı Kocapınar konuşmasının sonunda AK Parti’de yeniden Yusuf Aksoy ile belediyle başkanlığı konusunda yola devam kararı aldıklarını belirterek, Belediye Başkanı Aksoy’a başarılar diledi.

Alkışlar arasında konuşma yapan Küçükkuyu Belediye Başkanı Yusuf Aksoy ise 2009 mart yerel seçimlerinde AK Parti’den yeniden aday olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, “Bana güvenen Genel Merkeze teşekkür ediyordum. Siyaset kapalı kapılar arkasında değil halkın içinde olanlarla el ele kol kola yapılmalı. Siyasete ve hizmete gönül veren biri olarak dedikodunun değil de, çalışmanın dürüstlüğün ve ilkeli davranmanın düsturundan asla taviz vermeyeceğim. Bu konuda bana inanan bütün teşkilat ve belde halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı Sabri Tok ise Yusuf Aksoy’a bu güne kadar yaptığı çalışmalar için teşekkür ederek yeni adaylığının hayırlı olmasını diledi. Toplantı tatlı ikramı ile sona erdi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir