Küçükkuyu’da Hizmet Atağı

31 Temmuz 2011

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde Belediye Başkanlığı’nin Mıhlı Mahallesi’nde yaptırdığı sağlıkevi, spor merkezi ve çocuk parkı törenle hizmete girdi.

Küçükkuyu Belediyesi’nin “Her Mahalleye Bir Sağlıkevi Projesi” kapsamında Mıhlı Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan sağlık evinin açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törende bir konuşma yapan Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan yeni tesisleri hizmete açmanın sevincini yaşadığını belirterek, “Sizlerin de destekleriyle daha nice güzellikler katmak hedefiyle bu heyecanla ilerlemekteyiz. Ayrıca beldemizin en önemli sorunu olan arıtma projemiz için İller Bankası yetkilileri ile önceki gün Ankara’da ki kredi görüşmelerimiz netice bulmuş olup, en yakın zamanda sonuca ulaşacağımızın müjdesini de buradan vermek istiyorum” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş da yaptığı kısa konuşmasında yazın nüfus artışı yaşanan Küçükkuyu’da böyle bir sağlık hizmetinin gerekli olduğunu belirterek, Belediye Başkanı Cengiz Balkan’ı tebrik etti. CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan ise Küçükkuyu’nun çok önemli bir bölge olduğunu belirterek, “Burayı turizm merkezi yapan ilk olarak sosyal belediyecilik anlayışı ve Kazdağları’nın burada bulunmasıdır” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Nedret Akova ise yaptığı konuşmasında günümüzde zeytincilerin yaşadığı sıkıntılara değinerek, Küçükkuyu Belediyesi’nin “Her Mahalleye Bir Sağlıkevi Projesi”ni sonuna kadar desteklediğini belirtti. Konuşmaların ardından Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Halk Oyunları Topluluğu yaptığı gösteriler ile töreni renklendirdi. Açılış kurdelesini Çanakkale CHP Milletvekilleri Ali Sarıbaş, Serdar Soydan, Balıkesir Milletvekili Nedret Akova, CHP Çanakkale İl Başkanı Hamza Karagöz, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Altınoluk Belediye Başkanı Hasan Özpolat, Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova, Güre Belediye Başkanı Kamil Saka ve Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş’ın kestiği sağlıkevi, spor merkezi ve çocuk parkını gezen vatandaşlara tören sonunda pilav-ayran ikram edildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir