Küçükkuyu’da Mendirek İnşaatında Toprak Yol Tepkisi

19 Ekim 2011

Ulaştırma Bursa Bölge Müdürlüğü’nün Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde yapımına başladığı balıkçı barınağı tali mendirek uzatılması projesinde yolun kaya yerine toprak dökülerek yapılması vatandaşların büyük tepkisine neden oldu.

Halk arasında “Yeşil Fener” olarak bilinen mendireğe ilave olarak 10 gün önce yapımına başlanan tali mendirek inşaatında yolun dolgu kaya ile yapılması gerekirken buna uyulmadığını belirten vatandaşlar, “Yapılan anlaşmada toprak malzeme kullanılmayacağı ve 0-400 kilogram arasında kayanın kullanılarak bu yolun yapılması gerekiyordu. Ancak yapılan çalışmalarda buna uyulmuyor. İleriki günlerde dalgalar nedeniyle toprağın dağılması sonucu mendirek büyük ihtimalle göçecek” dedi.

Öte yandan Küçükkuyu’da balıkçılık yapan bazı gırgır tekne sahipleri de Trabzon’da bazı balıkçı barınaklarının bu şekilde yapıldığını, daha sonra oluşan dalgalar nedeniyle mendireğin çöktüğünü belirterek bu konuda Ulaştırma Bursa Bölge Müdürlüğü’nün bölgede denetim yapmasını istedi.

Bursa Ulaştırma Bölge Müdür Yardımcısı Vahap Köse ise gelen ihbar sonucu ekibin çalışmalarının kontrol edileceğini belirterek, “İskele 5 yıl boyunca inşaatı yapan firmanın sorumluluğu altında” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir