Küçükkuyu’da Türk Halk ve Türk Sanat Müziği Konserine Büyük İlgi

24 Kasım 2008

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde Kültür ve Turizm Derneğinin hazırladığı ‘Sazdan söze, sözden gönüle şarkılarımız türkülerimiz’ isimli Türk Sanat ve Türk Halk Müziği konseri büyük ilgi gördü.

Küçükkuyu Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen konserin açış konuşmasını yapan Küçükkuyu Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Medine Aksoy, bu tür etkinliklerin belirli aralıklarla devam edeceğini söyledi. Şef Gül Conkara yönetimde gerçekleştirilen konserde ilk olarak Türk Sanat Müziği eserlerine yer verildi. İkinci bölümde ise Türk Halk Müziği eserlerini seslendiren koro üyeleri büyük alkış topladı.

Katkılarından dolayı Küçükkuyu Belediye Başkanı Dr. Yusuf Aksoy teşekkür eden Dernek Başkanı Medine Aksoy, koro şefi Gül Conkara’yı özverili çalışmalarından dolayı kutladı. Saz ekibi ve solistlerin çok çalışması sonucu ortaya böyle güzel bir dinleti çıkmasından çok memnun olduğunu belirten Conkara, her zaman daha iyisini yapmak için ellerinden geleni yapacağını belirtti. Konser gecenin sonunda Onuncu Yıl Marşı’nın söylenmesi ile sona erdi.
İHA

Yorumlar...
  • kemal gemitaş
    06/10/2009 21:27

    merhabalar kemal ben antalyadan ve kilometrelerce uzaklara gizlenmiş olsada mesafeler Gül Conkara hanımm efendinin sesini duydum çok güzel tebrik ederim onu tanışma nasibide oldu tokalaştım tekrar görmek isterdim çok ugraştım olmadı

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir