Küçükkuyu’da Zeytin Festivali Heyecanı

18 Şubat 2010

Çanakkale?nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde belediye başkanlığının önderliğinde bu yıl ilki gerçekleşecek olan ?1.Zeytin Festivali? 20-21 Şubat 2010 tarihleri arasında yapılacak.

İki gün sürecek olan etkinliğin ilk gününde belediye düğün salonunda ?Zeytin Çalıştayı?nın yapılacağını belirten yetkililer, ?Bu çalıştayda Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Şeker,?Dünyada Zeytin Yetiştiriciliğinde Son Gelişmeler?, Çanakkale Tarım İl Müdürü İlkay Uçar, ?Zeytinliklerde Toplu İlaçlamanın Faydaları?, Balıkesir Üniversitesi Edremit M.Y.O Zeytincilik Bölümü Öğretim Görevlisi Mücahit Kıvrak, ?Küçükkuyu Zeytinciliği? Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, ?Küçükkuyu Zeytin ve Zeytinyağlarının Coğrafi İşaretlemesi?, Doç. Dr. M. Kemal Gül, ?Zeytinde Gübreleme ve Yeni Teknolojik Gübrelerle Gübreleme Önerileri?, Mahmut Boynudelik ?Küçükkuyu Zeytinyağının Ülkemizdeki Yeri?, Melike As ?Geçmişten Günümüze Küçükkuyu Zeytinyağcılığı? ve Ahmet Özen ise ?Tek Geçim Kaynağımız Zeytin? konularına konuşmacı olarak katılacak.

Aynı günün akşamı devecilerin gecesi ile devam edecek olan etkinliklerde ertesi gün ise Marmara ve Ege Bölgesinin güreşçi develerinin katılımı ile Küçükkuyu futbol sahasında ?Deve Güreşi Festivali? gerçekleştirilecek. Bu güreşe Çanakkale, Balıkesir, Aydın, Antalya ve İzmir bölgesinin ünlü develerinin katılması bekleniyor? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir