Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Küçükkuyu’da “Zeytinde Makineli Hasat” Tarla Günü Gerçekleştirildi

Küçükkuyu’da “Zeytinde Makineli Hasat” Tarla Günü Gerçekleştirildi

Ayvacık İlçesi’ne bağlı Küçükkuyu beldesinde “Zeytinde Makineli Hasat” konulu tarla günü gerçekleştirildi.

29 Kasım Cuma günü gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Akkuş, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesinde Ayvacık ilçesinde 2009-2012 yılları arasında 238.247 TL tutarında 130 adet Zeytin Hasat Makinesi, 2013 yılında ise 54.138 TL tutarında 30 adet Zeytin Hasat Makinesinde destekleme ödemesi yapıldığını belirtti.

İl Müdürü Mustafa Akkuş konuşmasında, Yağlık Zeytin üretiminde Ayvacık İlçesinin önemli payının bulunduğunu, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında üreticilerin sahip olduğu bu makinelerin arazi üzerinde uygulamasının yerinde görüldüğünü, çiftçilerin iş gücüne olumlu yönde çok katkı sağladığını, bu sayede ekonomik bir rahatlamanın da sağlandığını, Çanakkale ve İlçelerinde arazi kullanımlarının dikkate alınarak desteklemelerde bulunulduğunu, dünya ile bütünleşerek ve yeni teknolojileri kullanarak daha verimli bahçeler tesis edip ekonomik olarak daha güçlü bir toplum olacağımız konularına değindi.

Daha sonra Zeytin hasat makineleriyle birlikte, dal kırma ve parçalama makinesinesinin arazide kullanımı izlendi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir