Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Kültür elçiliği” Görevine Servet Çınar Getirildi

“Kültür elçiliği” Görevine Servet Çınar Getirildi

Çanakkale ile Almanya’nın Osnabrück kenti arasında devam eden kardeş kent ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla oluşturulan ”Kültür elçiliği” görevine Servet Çınar getirildi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclis Salonunda düzenlediği basın toplantısında, 2005 yılından bu yana sürdürülen kent elçisi uygulamasının iki ülke arasındaki bağların gelişimine önemli katkılar sağladığını söyledi. Kardeş kentler arasında karşılıklı değişimle görevlendirilen kent elçilerinin, ilişkilerin artması ve Türkiye’nin tanıtımında önemli görevler üstlendiğini belirten Gökhan, ”24 yaşındaki yeni kent elçimiz Servet Çınar, kısa bir süre sonra Almanya’nın Osnabrück kentine gidecek. Kendisine görevinde başarılar diliyorum” dedi. Servet Çınar ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Alman Dili ve Eğitimi Bölümünde eğitimini sürdürdüğü sırada, geçen yıl Osnabrück’te düzenlenen gençlik konferansına Çanakkale’yi temsilen katılma fırsatı yakaladığını söyledi. Görevini layıkıyla yerine getirmek için çalışacağını belirten Çınar, ”Özellikle son 3 yıldır büyük bir ivme kazanan kardeş kent ilişkilerini güçlendirmek, kenti temsil etmek ve Çanakkale’yi tanıtmak için görev yapacağım” diye konuştu.
[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: Çanakkale Olay]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir