Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kültür Müdürü’nün süzlüğü!

Kültür Müdürü’nün süzlüğü!

Kentimize hemen hemen bir yıl önce yeni Kültür ve Turizm Müdürü atandı. Trabzon’dan Çanakkale’ye “atanan” Şinasi Haznedar geldiği günden bugüne sürekli Belediye’ye ve kurumlarına saldırmakla meşgul. Kentteki “bir takım” çevrelerle çok yakın ilişkilere giren Haznedar “bir takım” çevrelerle ise çatışmak için özel çaba harcıyor. Onu bir gün AKP kadın kolları başkanı ile, bir gün Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu ile bir gün Hrant Dink?in eşi Rakel Dink’le görebilirsiniz. Kısaca “Çanakkale’nin playboyu” oldu desek yeridir. Ünlü şahsiyetleri tanıyor.

Şinasi Haznedar “ani bir kararla” Beyoğlu Sanat Merkezi’nde (henüz Çanakkale’nin Beyoğlu diye bir mahallesi yok) Beyoğlu Belediye Başkanı, Kültür ve Turizm Bakkanlığı adına Sinema Telif Hakları Genel Müd Yrd. Hüseyin Ülger, Yönetmen İsmail Güneş (aynı zamanda “olmayan” jüri başkanı) Festival Komite Başkanı Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SİNEBİR) Genel Sekreteri Erdoğan Akduman, Festival Yönetim Kurulu Başkanı Elif Tayhan ile bir basın açıklaması yapıp 21 ? 25 Temmuz tarihleri arasında “Çanakkale Troia Film Festivali” adı altında bir etkinlik düzenleyeceklerini, daha önceden “atı” gelen fahri hemşerimiz Brad Pitt’i de ağırlayacaklarını duyurdular.

Şimdilerde “ki daha önce yapılması gerekirken” festival komitesi Üniversite, Sivil Toplum Örgütleri gibi kuruluşları dolaşıp yardım ve destek istiyorlarmış. İçimden çok şey dışımdan ise sadece “too late” demek istiyorum.

Bu arada bu duruma tepkisiz kalmak istemeyen bir grup ise “1. Geleneksel Uluslararası Çanakkale Troia Şeffaf Beygir Film Şenliği” adı altında bir etkinlik düzenleyerek anlayana dertlerini anlatmaya çalışıyorlar.

Star Wars gibi gündemimiz anlayacağınız…

Filtreler:

Yorumlar

ismail erten (02/06/2010 08:41)

PLAY-OYUN BOY-OĞLAN birlikte okursak "playboy"-"oyun oğlanı" oynayana değil, oynatana bak... filim festivalinin de arka planı türbanlı, absürtlük bu ya, şeffaflıktan "abiye" anlayan bir kültürün polilerliği... laf söyle torba dolsun... hayırlı başarılar söz konusu oyun cocuğuna...

mehmet soycan (09/05/2010 21:21)

AAaaa ne güzel tezgah pardon oluşum. kıymetini bil Çanakkale. Bakın taaaaaaa trabzondan istanbuldan beyoğlundan ordan burdan şurdan kültür heyetleri ayağınıza kadar gelmiş. tadını çıkarın kardeşim. Şimdi o film festivali için sanki çanakkaleninin çooooooooook ta umrunda kimlere cep harçlıkları yolluklar otel gelir gider uçak otobüs masrafları dağıtılacak kimlere telifler ödenecek her film için her film şirketine neler ödenecek neler bir bilseniz. Bu iş kaçınılmaz canım kardeşim tadını çıkarın tadını çıkarın diyorum başka bir şey demiyorum.

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir