Kültür Müdürü’nün süzlüğü!

Kültür Müdürü’nün süzlüğü!

Kentimize hemen hemen bir yıl önce yeni Kültür ve Turizm Müdürü atandı. Trabzon’dan Çanakkale’ye “atanan” Şinasi Haznedar geldiği günden bugüne sürekli Belediye’ye ve kurumlarına saldırmakla meşgul. Kentteki “bir takım” çevrelerle çok yakın ilişkilere giren Haznedar “bir takım” çevrelerle ise çatışmak için özel çaba harcıyor. Onu bir gün AKP kadın kolları başkanı ile, bir gün Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu ile bir gün Hrant Dink?in eşi Rakel Dink’le görebilirsiniz. Kısaca “Çanakkale’nin playboyu” oldu desek yeridir. Ünlü şahsiyetleri tanıyor.

Şinasi Haznedar “ani bir kararla” Beyoğlu Sanat Merkezi’nde (henüz Çanakkale’nin Beyoğlu diye bir mahallesi yok) Beyoğlu Belediye Başkanı, Kültür ve Turizm Bakkanlığı adına Sinema Telif Hakları Genel Müd Yrd. Hüseyin Ülger, Yönetmen İsmail Güneş (aynı zamanda “olmayan” jüri başkanı) Festival Komite Başkanı Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SİNEBİR) Genel Sekreteri Erdoğan Akduman, Festival Yönetim Kurulu Başkanı Elif Tayhan ile bir basın açıklaması yapıp 21 ? 25 Temmuz tarihleri arasında “Çanakkale Troia Film Festivali” adı altında bir etkinlik düzenleyeceklerini, daha önceden “atı” gelen fahri hemşerimiz Brad Pitt’i de ağırlayacaklarını duyurdular.

Şimdilerde “ki daha önce yapılması gerekirken” festival komitesi Üniversite, Sivil Toplum Örgütleri gibi kuruluşları dolaşıp yardım ve destek istiyorlarmış. İçimden çok şey dışımdan ise sadece “too late” demek istiyorum.

Bu arada bu duruma tepkisiz kalmak istemeyen bir grup ise “1. Geleneksel Uluslararası Çanakkale Troia Şeffaf Beygir Film Şenliği” adı altında bir etkinlik düzenleyerek anlayana dertlerini anlatmaya çalışıyorlar.

Star Wars gibi gündemimiz anlayacağınız…

Selin Hande Yaşar Son Yazıları...

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir