İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Personeline Yönelik Yangın Tatbikatı Yapıldı

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Personeline Yönelik Yangın Tatbikatı Yapıldı
10 Aralık 2009

Çanakkale?de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Mehmet Akif Ersoy İl Kütüphanesi personeline yönelik düzenlenen yangın tatbikatı nefes kesti.

Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonu?nda başlayan eğitimin açılış konuşmasını yapan Sivil Savunma Müdürü Abbas Aslan, 2009 yılı sivil savunma eğitimleri kapsamında son eğitim ve tatbikatı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ardından yaklaşık bir saat süren sinevizyon gösterimi ile ilkyardım faaliyeti konusu hakkında bilgiler verildi. Bilgilendirme eğitiminde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Merkezi ve Terapim İlkyardım Eğitim Merkezi Müdürü Doktor Hülya Öngör, “Temel yaşam desteği, kanamalar, hasta ve yaralı taşıma, kırık ve çıkıklar ile yangın ve zehirlenmeler” konularından bahsetti.

Doktor Öngör?den sonra ARES Yangın-Güvenlik Eğitim ve Danışmanlık’tan Yangın Uzmanı Güngör Yılmaz, “Yangın söndürme sistemi cihazları kullanımı, yangın ihbar, yangına müdahale, araç ve gereçleri” ile ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile bağlı birimleri personeli ve müdürlerine bilgiler aktardı.

Bilgilendirme eğitiminden sonra Sivil Savunma Arama Kurtarma ekibi ile Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli kütüphane binası arkasındaki boş alanda müdürlük ve kütüphane müdürlüğü personelinin de katılımı ile yangından korunma tatbikatı düzenledi. Bina içerisinde meydana gelen yangını söndürme ile başlayan ve insanları binadan dışarıya nakil etme işleminde, bir kolda sivil savunma diğer kolda itfaiye olmak üzere iki koldan gerçekleştirilen tatbikat göz doldurdu.

Sivil Savunma Arama Kurtarma ile Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün katıldığı ilkyardım faaliyeti eğitimi ile yangından korunma tatbikatı başarıyla sonuçlandı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir