Kurbanlığın Kaçışı Denizde Son Buldu

Kurbanlığın Kaçışı Denizde Son Buldu
16 Kasım 2010

Balıkesir’in Edremit İlçesine bağlı Altınoluk beldesinde kesilmek üzereyken ipini koparıp kaçan dana, 10 kilometre yol katedip Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesine kadar firar etti. Burada hissedarların takibinden kurtulmak için denize giren kurbanlık dana, uzun süre yüzdükten sonra sahilde yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Altınoluk’taki kesim yerinden ipini koparıp kaçan kurbanlık dana, E-87 karayolunda Balıkesir-Çanakkale il sınırını geçip Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi Mıhlı Mahallesi’ne kadar geldi.

Kurbanlığın Kaçışı Denizde Son Buldu

Sahile inen dana, kendini Ege Denizi’nin serin sularına bıraktı. Sandalla uzun süre takip edilen dana, 2 mil yüzdükten sonra yine karaya çıktı. Karada devam eden heyecanlı koşuşturma, Altınoluk Belediyesi’ne bağlı zabıta ekiplerince iğne kullanılmasıyla sona erdi. 3 iğne ile sahilde sakinleşen dana, daha sonra sahiplerine teslim edildi.

Öte yandan kaçan kurbanlığı takip eden hissedarların koşturma sırasında, “Allah’ım sen kurbanımızı sakinleştir” şeklide dua etmeleri dikkat çekti. Yaklaşık 3 saat süren zorlu kovalamacının bitmesiyle dana Altınoluk’a götürülerek kesildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir