Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kürek Çekerek Sandalla İstanbul’dan Marmaris’e Gidiyor

Kürek Çekerek Sandalla İstanbul’dan Marmaris’e Gidiyor

Amatör denizcilik ruhunu geliştirmek için İstanbul’dan 1 Ağustos’ta sandalla yola çıkan Denizde Arama Kurtarma (DAK-SAR) gönüllüsü Hasan Çoban ve Kaya Coşkun, 10 günlük zorlu yolculuğun ardından Çanakkale’ye ulaştı.

“Kürekle Kıyı Kıyı Türkiye” adını verdikleri tekneleri ile 10 gün önce İstanbul’dan yola çıktıklarını belirten maceraperest Hasan Çoban ve Kaya Coşkun, “Sandalla Fenerbahçe Kalamış Setur Marina’dan 1 Ağustos tarihinde yola çıktık. 10 günlük yolculuğun ardından Çanakkale’ye ulaştık. Maksadımız Hüseyin Ürkmez ağabeyimizin gösterdiği yoldan giderek vatandaşlar arasında denizcilik bilincini yerleştirebilmek. Bunun için de kürek çeke çeke kaplumbağa hızı ile denizleri aşıyoruz. Yolculuğumuz boyunca havanın iyi olmaması sebebiyle dalgalar ve yağmurla mücadele ettik. 8 ile 10 hafta sürmesini planladığımız yolculuğumuzu Marmaris Dalyan’da bitireceğiz” dedi.

Geceyi Çanakkale’ye geçirecek olan maceraperest ikili, sabah erken saatlerde tekrar yola çıkarak Ege Denizi’ne açılacak.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir