Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kurslarımızdaki Özgüven Sorunu

Kurslarımızdaki Özgüven Sorunu

Çanakkale’de pastaneden çok dersane var. Bilmem farkında mısınız? Her köşe başında bir YGS, KPSS ya da İngilizce kursu var. Herkes işini çok ciddiye alıyor. Herkes bu işin en iyisini yapıyor. Ya emekli öğretmenler var kurslarda ya da KPSS’yi kazanamayan ve yapacak başka bir işi olmayan üniversite mezunları. Bazı kurslarda ithal öğretmenler var ama. Başka ülkelerden gelmiş burada ders vermekteler. Ama bu öğretmen efendiler başka kültürlerle yetiştikleri için ağzında sakızla derse girdikleri bile oluyor. O kadar kendilerine güveniyorlar. Ama öğrenciler kendi aralarında konuştuklarında bu “yabancı” arkadaşlar kendilerine gülündüğünü zannedip hemen parmaklarını sallamaya başlıyorlar. Enteresan ki giyimine bile özen göstermeyip derslerde “oha” ya da “çüş” gibi tepkiler verirken gülmelerden nem kapıyorlar.

Bu kurumların standartı olmalı diye düşünüyorum. Burada iş Milli Eğitim Bakanlığı’na düşüyor. Kursları nasıl ve ne sıklıkla denetliyorlar bilmiyorum. Aileler milyarlarca parayı boşuna mı veriyorlar acaba. En son intihar olayıyla birlikte belki birileri harekete geçer. Kentimizdeki kursların da ciddiyeti “sakızlı”.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir