Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Lapseki’de Geleneksel Üç Taşlar Hıdrellez Şenliği Yapıldı

Lapseki’de Geleneksel Üç Taşlar Hıdrellez Şenliği Yapıldı

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde Roman Federasyonu tarafından organize edilen “Üç Taşlar Hıdrellez Şenliği” Barış Manço Parkı’nın sahil kesiminde yapıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Çanakkale Roman Federasyonu Başkanı Ali Çalışır, bu tür etkinliklerin geleneksel olarak her yıl yapıldığını belirterek, “Bizim toprağımız, bayrağımız, Milli Marşımız var. Biz insanları yaratandan ötürü çok seviyoruz. Biz bu ülkede kardeşçe yaşamasını biliyoruz. Çanakkale romanları olarak 1463 beri Çanakkale’de kardeşçe yaşıyoruz ve bundan sonra da yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Yapılan konuşmalarına ardından geceye katkıda bulunan Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim ile ilçelerden gelen roman derneklerini başkanlarına ve milletvekili adaylarına plaket verildi. Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı etkinlik Roman kızlarının dans gösterisi ve yerel sanatçıların şarkılarını söylemesi ile sona erdi.

Şenliğe AK Parti Milletvekili Adayları Mehmet Daniş ve Sabahattin Güner, CHP’den Serdar Soydan, MHP’den Enver Koç ile ilçe parti başkanları, İl Genel Meclis üyeleri ve Lapseki Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim katıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir