Lapseki’den Çanakkale’ye Kadar Yüzecek

29 Ekim 2012

Ünlü yüzücü Alper Sunaçoğlu, boydan boya 60 kilometre olan Çanakkale Boğazı’nı geçmek için yüzmeye başladı.

Çanakkale Boğazı’nı boydan boya yüzerek geçmek isteyen Ünlü yüzücü Alper Sunaçoğlu, Lapseki ilçesinin Şekerkaya mevkisinde, antrenörüyle yüzmeye başladı. Sunaçoğlu yüzmeden önce yaptığı açıklamada, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na destek vermek için bir etkinlik tertiplemiştik. Bir rekor denemesi yapacaktık. Çanakkale Boğazı’nı boydan boya yüzüp İzmir’e bisikletle giderek, toplamda 690 kilometreyle bu alandaki en büyük uzun mesafe maratonunu ülkemiz adına tescil ettirecektik. Lakin fırtına var Çanakkale’de. Bize eşlik edecek tekne gelemedi. Şu anda Karabiga açıklarında bir limana sığınmış durumda. Tekne olmadığı için hakemler olamayacak. Hakem olmadığı için de rekoru tescil ettiremeyeceğiz. Normalde bu etkinliğimizi iptal etmemiz gerekiyordu ama Türk milletine söz vermiştik. Fırtına da olsa Lapseki’den Çanakkale’ye kadar yüzüp en azından emeği ziyan etmemiş olacağız” dedi.

BOĞAZI YÜZEREK GEÇEMEDİ
Lapseki ilçesinden boğazı yüzerek geçmek için denize giren rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu ve antrenörü Serdar Sanrı, fırtına engeline takıldı.

Rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu ve antrenörü Serdar Sanrı, Lapseki’nin Şekerkaya mevkiinden denize girdi. Çanakkale merkezine kadar yüzmeyi hedefleyen iki yüzücü, akıntıya karşı kulaç atmaya başladı. Fırtına nedeniyle ikili denizde birbirini kaybetti. Antrenör Serdar Sanrı, Yapıldak mevkiinden kıyıya çıktı. Yüzmeye devam eden Alper Sunaçoğlu ise, dev dalgalara daha fazla karşı koyamayınca saat 16.00 sıralarında Karacaören mevkiinde sahile çıkmak zorunda kaldı. Denizde yaşadıklarını anlatan rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu, “Düşündüğümden daha hızlı yüzmeye başladım. İlk 3 saatte bir sıkıntı yoktu. Ancak bir ara hava patladı. Resmen kara bir bulut geldi denizin üzerine çöktü. O noktada hem gök gürültüsü, hem yüzüme vuran yağmur suları, hem de dalgalar zor durumda bıraktı. Serdar hocamla daha fazla risk almaya gerek olmadığı konusunda konuştuk ve sahile çıkmaya karar verdik. O sırada birbirimizi kaybettik. Panik oldum. Serdar hocam sahile çıktı mı, çıkmadı mı. Ben çıkayım mı, çıkmayayım mı diye bir ikilem yaşadım. Sonra yüzmeye devam ettim. Sonra kıyaya doğru çıkmaya çalıştım” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir