Leonardo Da Vinci Almanya Çalışması Gerçekleştirildi

04 Mart 2014

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ulusal Ajans Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında yürüttüğü, “Bölgemizde Mesleki ve Teknik Eğitim Politikalarında Pozitivist Ötesi Standart Oluşturma” isimli Leonardo da Vinci (VETPRO) Projesi’nin, ilk hareketliliği olan Almanya-Berlin çalışması yapıldı.

Projenin Almanya-Berlin ayağı hakkında bilgiler veren Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, çalışmalarda Eğitim Müşaviri Rafet Okutan, Türk Esnaf ne Zanaatkarlar Birliği Başkanı Hüseyin Yılmaz, OTA Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Erman Tanyıldız, Berlin Eyalet Milletvekili Eğitim Politikaları Sözcüsü İlkin Özışık, Kompass E.V. Müdürü İsmail Özkul gibi isimler ile birlikte hareket edildiğini kaydetti. Bu çalışmalara Çanakkale’den ise İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri Bölümü İngilizce öğretmeni Sebahat Soydemir, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Halime Sema Sandal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Nezahat Şebnem Karahan, Çanakkale Merkez Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı İbrahim Ergün katılım gösterdi.

Öte yandan proje katılımcıları, kurum ziyaretlerinde Almanya’daki mesleki ve teknik eğitim sistemi hakkında inceleme ve araştırma yapıp, görüş alış verişinde bulundular.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir