Limni ve Midilli’den Gelen Heyet Vali Ahmet Çınar’ı Ziyaret Etti

21 Ocak 2014

Çanakkale ile Limni adası arasında deniz seferlerinin başlatılması ve turizmin gelişmesi amacıyla Çanakkale ve Limni Otelciler Birliği tarafından başlatılan girişim çerçevesine ilimizi ziyaret eden Limni Heyeti Vali Çınar’ı ziyaret etti.

Vali Çınar’ı ziyarete gelen heyette Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Ekonomi Müşaviri John Karkanis, Limni Hotelciler Birliği Başkanı Stelios Mantzaris, Kuzey Ege Adaları Bölge Vali Yardımcısı Herakles Ververis, Limni Belediye Başkan Yardımcısı Dimitrios Boulotis da hazır bulundu. Limni’den gelen heyete kısa bir konuşma yapan Vali Çınar “Çanakkale’nin saklı bir cennet olduğunu ve yakın bir gelecekte çok büyük bir gelişme kaydedeceğini” ifade etti. Misafirlerine iki ülke arasındaki vizelerin kaldırılması ve vize işlemlerinde kolaylık sağlanması konusunu da vurgulayan Vali Çınar Limni’den gelen karşı ziyaret davetine teşekkür etti.

Heyet ziyareti sırasınca tarafların daha önce yaptıkları görüşmeler, fuarlar esnasında yapılan çalışmalar, karşılıklı ticaretin gelişimi için atılması gereken adımlar ve işbirliği alanları konusunda da Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler Yatırımcılar Birliği Derneği Başkanı Kemal Pazarbaşı bilgi verdi.

Heyetin ziyareti karşılıklı iki tarafın hediye takdimi ile sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir