Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Lions Üyeleri, Atatürk’ün Selanik’teki Evini Ziyaret Etti

Lions Üyeleri, Atatürk’ün Selanik’teki Evini Ziyaret Etti

Çanakkale Lions Kulübü üyeleri aileleri ile birlikte 16 kişilik katılımla üç gece konaklamalı dört günlük Yunanistan-Bulgaristan gezi programını gerçekleştirdi. Kulüp üyeleri gezi kapsamında Atatürk’ün Selanik’teki evini de ziyaret etti.

Öncelikle Yunanistan’ın Selanik şehrine çıkartma yapan kulüp üyeleri, Ege Denizi’ne kıyısı olan bu sahil kentine manevi değer katan Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret etti. Restorasyonu tamamlanan ve Atatürk Müzesi halini alan ev ziyaretinde duygusal anlar yaşanırken Atatürk’ün bal mumu heykeli kulüp üyeleri tarafından çok beğenildi. Çanakkale Lions Kulübü’nden yapılan açıklamada gezi programının üyelerin hem eğlendiği, hem de duygulandığı keyifli bir gezi olduğu ifade edilirken şehrin diğer tarihi yerlerini de görme fırsatı bulan kulüp üyelerinin müze ziyaretinde Türkiye Devleti’nin kurucusuna minnet ve şükran duygularını sundukları belirtildi.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir