Litvanyalı Misafirler Çan’da

29 Kasım 2011

Comenius Bölgesel Ortaklık Projesi çerçevesinde Çanakkale’nin Çan ilçesine gelen Litvanyalı konuklar “Hayat Boyu Öğrenme Comenius Bölgesel Ortaklık Projesi” kapsamında okula devam etmeme problemini ele almada yönetimsel yeterliliği geliştirme düzleminde ilçedeki ortaklarıyla birlikte “Okula gelmeyi geliştirecek yeni olanaklar ve yöntemleri” işbirliği esaslarını ele alacak.

Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıda bir sunum yaparak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü yapısal olarak tanıttı ve eğitim sistemi ile ilgili bilgiler verdi. Özkan, toplantıda yaptığı konuşmada ortaklığın bölgesel yetkilileri ve okul yöneticilerini, okula gelmeme sorunu ve çözümü üzerine daha büyük bir ilgi göstermeye cesaretlendireceğini belirterek, “Gerçekleştirilecek analiz, düzensiz okula gelme ya da eğitim sisteminin dışında kalmanın temel sebeplerinin altını çizecek. Bir öğrenci katılımı kaydı modeli ve okula gelmemenin önlenmesi sağlanacak ve öneriler sunulacak. Bu model bir pilot okulda deney olarak uygulanacak. Okula gelmemenin özelliklerini ve bu modelin pratik uygulamasını öğrenerek, okul yöneticileri her iki bölgede tüm okullarda bunun tanıtımına önayak olacak. İyi uygulamaların tanıtımı, yerel ve ulusal düzeyde konferanslar, seminerler, yuvarlak masa tartışmaları ve sistemli duyuruların tebliğ edilmesi ile gerçekleştirilecek” dedi.

Öte yandan Litvanyalı misafirler Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’yu da makamında ziyaret ederken, onurlarına Kaleseramik Fabrikaları Havuzbaşı Tesisleri’nde “Kültür Gecesi” adı altında yemek ve etkinlik düzenlendi.

Yöresel Türk yemeklerinin tanıtıldığı gecede Litvanyalı misafirler, Türk müzikleri eşliğinde eğlenerek halay çekti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir