Maden İşçilerinin Güvenliği ile İlgili Toplantı Düzenlendi

19 Kasım 2014

Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ Başkanlığında Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde, 17 Kasım 2014 tarihinde SGK İl Müdürlüğünde Kapalı galeri sistemiyle çalışan işçi sağlığı ve iş güvenliği konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Höke, SGK İl Müdürü Basri Tümsek, İl Müdür yardımcısı Bircan Kaçar, İl Jandarma Komutanı Mete Barakazi, İl Özel İdaresi Müdürü Celil Sezgin, Halk Sağlığı Müdürü Burhan Kütük, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Metin İlhan, TKİ İşletme Müdürü Nizamettin Özmek ve Erdoğan Çabuk katıldı.

Toplantıda çalışma barışının tesisi, çalışanların sağlık ve güvenliklerinin sağlanması, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, iş kazaları ile meslek hastalıklarının önlenmesi için yapılanlar ve yapılması gerekenler konusunda görüşmeler yapıldı.

Toplantı sonunda yeraltında çalışan maden işçilerinin iş güvenliği ve işçi sağlığı ile ilgili denetimlerin arttırılarak devam edilmesi, her kurumun kendi görev alanı ile ilgili çok tehlikeli işler sınıfında yer alan maden işyerlerini ziyaret edebileceği, tespit edilen eksikliklerin ilgili makamlara bildirilmesi gerektiği konusu üzerinde duruldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir