Madenciler Derneği’nden Ticaret Borsası Meclisine Ziyaret

26 Şubat 2015

Çanakkale Madenciler Derneği Başkanı Nurettin Ahi, Yönetim kurulu üyesi Mehmet Tülek, ÇOMÜ jeoloji Bölümünden Prof. Dr. Erdinç Yiğitbaş, Dernek üyesi Jeoloji Mühendisi Bilhan Tekin madencilik sektörü hakkında yürüttükleri bilgilendirme çalışmaları kapsamında Çanakkale Ticaret borsasını ziyaret ederek, meclis üyelerini bilgilendirdiler.

Ziyarette Borsa Başkanı Kaya Üzen, Meclis Başkan yardımcıları İzzet Arıcı ve Cem Demir, Yönetim kurulu başkan yardımcıları Salamon Halyo ve Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Sayman üyesi Zakir Tanrıkulu, yönetim Kurulu üyesi Necmi Yıldırım, Meclis Üyeleri Akif Kulaç, Melih Gündoğdu, Natık Civir ve Genel Sekreter Sevcan Elver karşıladılar.

Madenciler Derneği Başkanı Ahi; Çanakkale’nin madenler konusunda çok zengin yataklara sahip olduğunu, bu yataklardaki işlenmeye hazır madenlerin bir an önce ülke ekonomisine kazandırılması gerektiği konusunda kurum ve kuruluşların bilgilendirilmesinin gerektiğini söyledi.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, kamuoyunda madencilik faaliyetleri hakkında oluşan bilgi kirliliğinin önüne ancak sektörün temsilcilerinin bu şekilde detaylı, akademik verilerle hazırlanan çalışmaların kamuoyuyla paylaşılarak aşılabileceğini söyledi. Üzen çevreyi, tarım alanlarını, insanların yaşam kalitesini hiçe sayarak yapılacak vahşi madenciliğe karşı olduklarını, bu hassasiyetlerin ön planda tutularak yapılan madencilik faaliyetlerini desteklerini söyledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir