Makine Mühendisinin Sır İntiharı

14 Nisan 2012

Çanakkale’de, 30 yaşındaki makine mühendisi Tolgahan Şimşit, duvara çaktığı çiviye bağladığı iple kendini asarak intihar etti.

BYY Doğalgaz Tesisat Şirketi’nde çalışan makine mühendisi Tolgahan Şimşit, Atatürk Caddesi, üzerindeki evinde, gece boyunca proje çizdiği için sabah işe gitmedi. Şimşit’in işe gelmemesi ve telefonlara da cevap vermemesi üzerine arkadaşları evine gitti. Israrla Zile basmalarına rağmen Şimşit’in kapıyı açmaması üzerine saat 17.00 sıralarında çilingir çağrıldı. Çilingirin arkadan sürgülü kapıyı açmasının ardından eve giren iş arkadaşları, Şimşit’in odasındaki duvara çaktığı çiviye bağladığı çamaşır ipine asılı cesediyle karşılaşınca, olayı polise bildirdi. Polis ve savcının olay yerinde yaptığı incelemede Şimşit’in intihar ettiği belirlendi. Evde yapılan aramada Şimşit’in intihar nedenini belirtir bir nota rastlanmadı. Şimşit’in cesedi, incelemelerin ardından otopsi için Çanakkale Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Polis, iki ev arkadaşıyla kaldığı öğrenilen Şimşit’in cep telefonundan en son saat 12.36’da arkadaşlarının attığı mesajlara, ‘Birazdan evden çıkıp, işyerine geleceğim’ diye, cevap verdiği belirlendi. Ölüm haberini alan Şimşit’in diğer iş arkadaşları da evinin önüne gidip, gözyaşı döktü. Arkadaşlarının polise verdiği ifadede, ‘O hayat doluydu. Her hangi bir sıkıntısından söz etmemişti. Nasıl olup da intihar etti, anlam veremiyoruz’ dedikleri öğrenildi. Polis, intihar ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

[Kaynak: Haberler.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir