Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Marmara Bölgesi’ndeki Yatırım Destek Ofisleri Tekirdağ’da Buluştu

Marmara Bölgesi’ndeki Yatırım Destek Ofisleri Tekirdağ’da Buluştu

Marmara Bölgesinde bulunan Kalkınma Ajansları Yatırım Destek Ofis’leri tecrübe paylaşımı için uzman ve koordinatörleri Trakya Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde bir araya geldi. Tekirdağ’da düzenlenen toplantıya İstanbul Kalkınma Ajansı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatör ve uzman personeli katıldı.

Toplantıda Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nı Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Candan Şahin ve Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran ile Uzmanlar Onur Atılgan ve Erkan Çalışkan temsil etti.

Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin yaptı. Ajanslar arasında işbirliği ve tecrübe paylaşımının önemine vurgu yapan Genel Sekreter Şahin, Marmara Bölgesi Kalkınma Ajanslarında görev yapan uzmanları Trakya Kalkınma Ajansı’nda ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplantının ilk günü Trakya Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve İstanbul Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisleri’nin iyi örnek çalışmalarının sunumuyla tamamlandı. İkinci günde ise katılımcılara Avrupa İşletmeler Ağı tarafından ürün sınıflandırmalarında Ticaret Haritası (TRADE MAP) kullanımı ve Ticaret Haritası (TRADE MAP) ile hedef pazar analizinde dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili eğitimler verildi.

İl Yatırım Komiteleri Gündemde
Tekirdağ’da gerçekleşen toplantı ile ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran, toplantının kendileri için verimli, kapsamlı ve farklı geçtiğinin altını çizerek, “Ajansların önde gelen özellikleri, bölgelerinde yaşadıkları tecrübeler ve birikimlerini birbirlerine aktarmaları açısından verimli bir değişim programı oldu. Toplantıda Ajansımızın yatırımcı çekmede, yatırımcıların bürokratik işlemlerinin takibinde ve fuarcılıkta büyük birikime sahip olduğunu müşahede ettik. İkinci gün ise dış ticarette strateji üretmede, ihracat pazarlarının gelişiminde ve takip sisteminde çok faydalı olacak bir toplantıyı takip etme imkânımız oldu. Bu başarılı organizasyonda emeği geçen ve toplantıya katılarak bizlerle deneyimlerini paylaşan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Candan Şahin ise, “Toplantı, Marmara Bölgesindeki Ajansların Yatırım Destek Ofisleriyle tecrübe ve bilgi paylaşma fırsatı tanırken diğer yandan başarıya ulaşmış örnekler konusunda farkındalık kazandırması açısında verimli geçti. Örneğin TRAKYA Kalkınma Ajansı tarafından uygulamaya konulan ve yatırımla ilgili tüm kurum kuruluşların bir araya getirilmesinde önemli rol oynayan “İl Yatırım Komitesi” kurulması konusunda Balıkesir Valimizin desteği ile çalışmalara başlayacağız.” dedi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir