Marmara’nın Batısı İle Kuzey Ege’de Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

Marmara’nın Batısı İle Kuzey Ege’de Kuvvetli Yağışlara Dikkat!
26 Şubat 2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 27 Şubat Pazar – 28 Şubat Pazartesi günleri arasında Sağanak Yağış beklendiğini bildirerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan “Marmara’nın Batısı İle Kuzey Ege’de Kuvvetli Yağışlara Dikkat!” başlıklı açıklamada 27 Şubat Pazar – 28 Şubat Pazartesi günleri arasında Sağanak Yağış beklendiği uyarısında bulunularak, Ani Sel, Su Baskını, Yıldırım ve Ulaşımda Aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden 26 Şubat Cumartesi günü yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Yapılan son değerlendirmerelere göre; yarın (Pazar) öğleden sonra batı kesimlerde başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Marmara’nın batısı (Edirne, Kırklareli ve Çanakkale ile Tekirdağ ve Balıkesir’in batısı) ve İzmir il geneli ile Manisa’nın’nın kuzey ve batısında yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Yağışların, gece yarısından sonra Edirne ve Kırklareli’nin kuzey ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

www.mgm.gov.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir