Marmara’nın Gizli Cenneti Çanakkale

12 Şubat 2017

Marmara bölgesi tatil konusunda ilk akla gelen yerlerden biri olmasa da aslında ülkemizin saklı cennet olarak tanımlanmayı sonuna kadar hak eden birbirinden güzel birçok tatil ve gezi destinasyonuna ev sahipliği yapıyor ve Çanakkale de bunlardan biri. Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale özellikle bizler için manevi açıdan da son derece önem taşıyan Çanakkale bu nedenle yıl boyunca yerli turistlerin akınına uğruyor. Bunun yanı sıra hem Avrupa hem de Asya kıtasında toprağı olan il Gökçeada ve Bozcaada’nın da bulunması sebebiyle yaz aylarında da oldukça popüler bir tatil destinasyonu durumunda. Buna bir de Çanakkale’nin yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en önemli tarihi değerlerinden biri olan Assos Antik Kenti’ne de ev sahipliği yapıyor oluşu eklenince ilin her gezginin mutlaka görmesi gereken yerler listesine yazması gereken ilk maddelerden biri olduğu şüphesiz.

Çanakkale’de baharlar başka güzel
Çanakkale yılın her ayı çok güzel, ancak bu ilin özellikle bahar tatilleri için mükemmel bir alternatif olduğunu bilmelisiniz. Mart ayından başlayarak harika olan Çanakkale’ye Ekim aynın sonuna dek gidebilirsiniz. Şayet uzun kış mevsiminin ardından erken bir tatille bahara farklı bir başlangıç yapmak isterseniz Çanakkale’ye gidebilirsiniz. Bahar aylarında çok güzel olan Çanakkale’de gezip görebileceğiniz çok yer var. Bunların başındaysa tabi ki Gökçeada ve Bozcaada geliyor. Bu kocaman adaların yanı sıra Kazdağları, Babakale, Assos, Troia da Çanakkale’ye gittiğinizde gezip görebileceğiniz yerlerden sadece bir kaçı.

Çanakkale otelleri bu büyük ilin dört bir yanına dağılmış durumda, bu nedenle kalacağınız oteli seçerken görmek istediğiniz yerlere yakın olmasını tercih etmenizde fayda var. Mart ayından Ekim sonuna kadar ziyaretçi akınına uğrayan Çanakkale’ye gitmeden önce kalacağınız oteli belirleyip rezervasyon yaptırmanız.

Assos’un aurası başınızı döndürecek!
Çanakkale’nin tümü çok güzel olsa da Assos’un yeri başka zira Assos’un binlerce yıllık tarihinden süzülüp gelen hem mistik hem de büyüleyici bir aurası var. Assos’un gezilmesi gereken en önemli yeri tabi ki Assos Antik Kenti. Tarihi milattan önce 6. Yüzyıla dek uzanan Assos Antik Kenti yazımızın başında da söylediğimiz gibi sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın en önemli tarihi değerleri arasında yer alıyor. Assos Antik Kenti geziniz sırasında kentin surlarını, amfi tiyatrosunu, nekropol ve Athena Tapınağı’nı görerek binlerce yıllık bir tarihe şahitlik etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Assos otelleri ile bu büyülü coğrafyada konaklarken görebileceğiniz tek yer elbette ki yalnızca Assos Antik Kenti değil. Assos tarihi kadar doğal güzelliği ve özellikle de her biri eşsiz koyları ile de özel bir ilgiyi hak ediyor. Eğer Assos’a yaz tatili için gitmeyi tercih ederseniz bu koylarda hayatınızın en keyifli anlarını yaşayacağınızdan en ufak bir şüpheniz olmasın. Kadırga Koyu, Sivrice Koyu, Sokakağzı Koyu Assos’a sonsuz bir çekicilik katan muhteşem koylardan yalnızca bir kaçı. Yani Assos’a ister bahar aylarında gidin ister yaz tatilinde emin olun ki harika zaman geçirmenizi sağlayacak onlarca gezilecek yer, birçok yüzülecek koy kısacası dört başı mamur bir tatil yaşamanızı sağlayacak her şey hem de fazlasıyla var. Bu arada Assos’un özellikle yaz aylarında ciddi bir ziyaretçi akınına uğradığını söylemeliyiz, bu nedenle özellikle yaz aylarında Assos’a gitmeyi planlıyorsanız kalacağınız oteli yola çıkmadan belirleyip rezervasyon yatırmanızda fayda var. Zira aksi takdirde kalacak yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabilir ve tatile 1-0 yenik başlayabilirsiniz, bizden uyarması.

Assos’ta kalabileceğiniz harika otelleri var
Assos Eden Beach Hotel Assos’ta konaklayabileceğiniz otellerden sadece biri, ancak otel birçok özelliği ile bölgedeki konaklama mekânları arasında ön plana çıkmayı başarıyor. Açık havuzu, saunası, sabah ve akşam leziz yiyeceklerle dolu açık büfesi, konforlu odaları ile bu otel Assos’ta gönlünüzce bir tatil yaşayabilmeniz için mükemmel bir alternatif.

Hangi otelde kalmaya karar verirseniz verin Çanakkale ve Assos’ta geçireceğiniz her gün buraya neden daha önce gelmedim ki hissine kapılacaksınız zira bu kadim topraklar sizi bin bir özelliği ile kendine her dakika yeniden hayran bırakacak ve emin olun ki ilk fırsatta buraya tekrar gelmek için can atacaksınız.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir