Marmara’nın Güney ve Batısı ile Kuzey Ege’de Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

Marmara’nın Güney ve Batısı ile Kuzey Ege’de Kuvvetli Yağış Bekleniyor!
23 Ağustos 2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 Ağustos Çarşamba günü 12:00 – 23:59 saatleri arasında Gökgürültülü Sağanak Yağış beklendiğini bildirerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan “Marmara’nın Güney ve Batısı ile Kuzey Ege’de Kuvvetli Yağış Bekleniyor!” başlıklı açıklamada 24 Ağustos Çarşamba günü 12:00 – 23:59 saatleri arasında Gökgürültülü Sağanak Yağış beklendiği uyarısında bulunularak, Sel, Su Baskını, Yıldırım ve Ulaşımda Aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden 23 Ağustos Salı günü yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Yapılan son değerlendirmelere göre; 24.08.2022 Çarşamba günü Marmara’nın güney ve batısı ile Kuzey Ege’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Edirne, Tekirdağ, Yalova, Bilecik, İzmir, Manisa ve Kütahya’da kuvvetli (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Edirne’nin güneyi ile Tekirdağ’ın batısında yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

www.mgm.gov.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir