Mavitay’da Buluşmalar Sürüyor!

Mavitay’da Buluşmalar Sürüyor!
28 Nisan 2013

Çanakkale Barış Atölyeleri kapsamında çocuklar farklı disiplinlerden sanatçı, yazar ve uzmanlarla buluşmaya ve birlikte işler üretmeye devam ediyor. Çanakkale Belediyesi ve Mavitay Çocukların Kültür Evi işbirliğinde yürütülen projede şu ana kadar Birim Ömer Erol, Ezgi Yemenicoğlu, Fırat Bingöl, Duygu Burunsuz ve Önder Öncel konuk edildi.

Birim Ömer Erol’un konuk olduğu atölyede çocuklarla iletişim çatışmaları üzerine yaratıcı drama çalışmaları gerçekleştirildi. Ressam Ezgi Yemenicioğlu ise çocuklarla bir resim atölyesi gerçekleştirdi. Fırat Bingöl barış temasından yola çıkarak çocuklarla çeşitli oyunlar oynadı ve kolektif bir resim çalışması yaptırdı. Nisan ayında iki reklam yazarı Duygu Burunsuz ve Önder Öncel çocuklarla buluştu, reklam ve yaratıcılık üzerine yapılan sohbetin ardından çocuklar Mavitay için bir reklam müziği bestelendi. Etkinliğin ikinci ayağında ise çocuklara çeşitli yaratıcı iletişim yöntemleri tanıtıldı ve çocuklarla gündelik hayattaki sorunları görünür kılmak için çeşitli eylemler ve işler tasarlandı.

Program kapsamında Mayıs ayında Yunus Bekir Yurdakul, Fulya Boztepe, Hülya Özdemir, Ferhat Satıcı Mavitay’da çocuklarla buluşacak. Buluşmalara ve Çanakkale Barış Atölyeleri kapsamındaki etkinliklere katılmak için Mavitay’a başvurabilirsiniz: www.mavitay.net – (0286) 212 64 24

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir