Medyada Değişim ve Dönüşüm Workshop’u Gerçekleştirildi

Medyada Değişim ve Dönüşüm Workshop’u Gerçekleştirildi
01 Haziran 2018

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve Kültürel Çalışmalar Bölümü Yüksek Lisans öğrencileri tarafından Sanayi 4.0 Sürecinde Medyada Değişim ve Dönüşüm başlıklı workshop düzenlendi.

ÇOMÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Birol Akgül’ün oturum başkanlığındaki, Medya Ve Kültürel Çalışmalar Yüksek Lisans öğrencilerinin sunum yaptığı workshop iki oturum olarak, ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü, Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Workshopa İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. İlk oturum soruların yanıtlanmasıyla başladı. Yüksek lisans öğrencileri ise sorular yanıtlandıktan sonra sanayi 4.0 devriminin medya üzerindeki etkisi üzerine çeşitli sunumlar yaptı. Yapılan sunumlarda; yeni medya, devrimin medyayı nasıl etkilediği ve dönüşüm tartışılarak bilgilendirme yapıldı.

“Sanayi 4.0’ın Medya Yansıması Toplumsal Gelişimde Önemli”

Sunumların öncesinde konuşan ÇOMÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan; “Gelişen dünyamızda önemli yer tutan sanayi 4.0’ın medyadaki değişim ve gelişimdeki rolünün ele alındığı workshopumuza geldiğiniz için siz konuklarımıza teşekkür ediyorum. Aktaracağımız yeni gelişmelerle farklı konseptleri de bir arada içererek daha üst düzeylere çıkma eğilimindedir ki bunu da yapay zekanın hayatımıza girmesiyle yaşıyoruz. Bu yaşadığımız olayları daha kontrol edilebilir, daha kullanılabilir ve daha faydalı kılabilmek için uyulması gereken kuralları bir bütün halinde ele alan sanayi 4.0’ın medyaya olan yansımaları gerçekten toplumsal gelişimde de önemli rol oynamaktadır. Artık üniversite sanayi iş birliğinde. Bu bağlamda bu toplantı yararlı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir