Mehmet Daniş: “Engelsiz Bir Çanakkale Yaratacağız”

Mehmet Daniş: “Engelsiz Bir Çanakkale Yaratacağız”
11 Aralık 2013

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş, Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi’ni ziyaret etti. Daniş’i Dernek Başkanı İbrahim Baddal ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Ziyarette bir konuşma yapan Türkiye Görme Engelliler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı İbrahim Baddal yapılacak projeler ile Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş’in yanında olduklarını belirterek; “Bizler her zaman sizin yanınızdayız. Sizler bizim projelerimizde hep destekçimiz oldunuz. Ne dediysek bizi geri çevirmediniz. Başkanlık döneminizde de biz projelerimiz ile her zaman hazırız. Meclis üyeliği için Zeki Bey’in gösterilmesinin hem hukukçu kimliği ile hem görme engelli olarak hem de daha önceki tecrübelerinden de faydalanacağımızı düşünüyoruz” dedi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş ise engelsiz bir Çanakkale’yi yaratmak için çalışacaklarını ifade ederek; “Engelli arkadaşlarımızın daha rahat yaşayabilmesi için çalışma yapılmalıdır. Her şeye rağmen Çanakkale’nin hala engelsiz bir şehir olduğundan bahsetmemiz mümkün değil. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de Çanakkale kentinin tüm engelliler tarafından çok rahat kullanılır olması gerekir. AK Parti iktidarı döneminde engellilerle ilgili çok fazla düzenlemeler getirildi. Tüm Çanakkale kent olarak engelsiz bir Çanakkale hedefimiz. Buradaki bizim sayının 3 bin, 5 bin, 8 bin olması da önemli değil. Biz bir tek bireyi kazanabilirsek o bir tek birey belki bir kenti dönüştürebilir belki bir ülkeyi dönüştürebilir, belki bir insanlığı dönüştürebilir. Bunun olmaması için hiçbir sebep yok. Dolayısıyla bir kere Çanakkale’nin tümü tüm engelliler tarafından çok rahat kullanılır olması gerekir. İkincisi yıllardan beri tartıştığımız ama arsa konusunda sıkıntılar yaşadığımız engelli arkadaşlarımızın da kullanabileceği kamplar, sadece engellilere has değil. Çünkü Çanakkale tatil için gerek kültürel anlamda, gerek dinlenme amaçlı, gerek turizm amaçlı tercih edilen bir yer. Şehitlikleri gezmeye, Troya’yı gezmeye, Çanakkale’nin tarihini gezmeye gelen çok ciddi bir kitle var. Bu anlamda misafir olarak gelen engelli arkadaşlarımızı da ağırlayabileceğimiz, aynı zamanda ilimizin engelli bireylerinin de kullanabileceği bir engelli kampı düşünüyoruz. Ayrıca engelli istihdamını arttıracak mekanlar hedefimiz. Belediyenin kullandırabileceği mekanlarda engelli arkadaşlarımızın Çanakkale kültürüne yönelik ürettikleri hediyelik eşya ve el ürünlerini oralarda sergilemek. Ama en az bunlar kadar önemlisi sizlerin bakış açısıyla nasıl bir Çanakkale arzu ediyorsunuz. Fikir atölyesinde sizlerin de katkılarının önemli olduğunu düşünüyorum. Bizim göremediklerini sizler daha iyi görüyorsunuz. Bunun Çanakkale’ye yansıması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir