Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Mehmet İrdesel 9. Kitabını Yayınladı

Mehmet İrdesel 9. Kitabını Yayınladı

Gelibolu Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mehmet İrdesel, yeni kitabı “Fotoğraf ve Belgelerle Gelibolu Tarihi” adlı kitabını gazetecilere tanıttı.

Gelibolu Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mehmet İrdesel, eski kitabının daha çok Gelibolu’nun tarihi ile ilgili olduğunu, yeni kitabında ise ilçenin kısa ve öz olarak tarihinin bulunduğunu söyledi. Gelibolu hakkında araştırma yapanlar, öğrenciler ve Gelibolu halkına yardımcı olması maksadıyla kitabı hazırladığını ifade eden İrdesel, ‘Asıl amacım ise benden sonra nesle bir şeyler bırakabilmek. Buradaki birçok eserin, bilinmeyenlerin, fotoğraflarıyla bir kitap hazırladım. Hazırladığım kitap aynı zamanda bir bilgi hazinesi. Kitabı okuyanlar, Gelibolu’yla ilgili duymadıkları, bilmedikleri ve hayretle karşılayacakları bilgileri bulacaklar. Kitabın bir bölümünde ise Beyaz Ruslar ile ilgili yaklaşık 100 fotoğrafında yer aldığı bir bölüm var. Bu bölümün genişletilerek ilerleyen zamanlarda Rusçaya çevrilerek yayımlanmasını düşünüyorum. Bu konuda da çalışmalarım sürüyor’ dedi.
İHA

Yorumlar

Özge küçüksarı (24/11/2008 17:47)

ya kitabıda süper kendiside bravo mehmet amca

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir