Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Mehmet Özkurnaz: “Tarım Vizyonunu Geliştirmeliyiz”

Mehmet Özkurnaz: “Tarım Vizyonunu Geliştirmeliyiz”

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Akkuş, Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz’ı ziyaret etti.

Özkurnaz ziyaret sırasında, Çanakkale’nin tarımsal potansiyeline dikkati çekerek başta organik tarımı geliştirme dahil Çanakkale’yi sektörde daha iyi konuma taşımak zorunluluğu olduğunu söyledi. Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Mehmet Özkurnaz, Çanakkale tarımının vizyonu ile ilgili önceden belirlenen politikaların daha da geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Başta süt üretimi olmak üzere Çanakkale’nin Türkiye’nin en pahalı sütünü sattığını anımsatarak “Tabi bundan en önemli etken yöremizin bitki yapısıdır. Çanakkale sütünün damak tadı diğer yerlerden çok farklıdır. Çanakkale yöresinde yetişen hububat da öyle. Sulu tarım anlamında çok ciddi birikime sahibiz. Meyve, sebze yetiştiriciliği, balık gibi zenginliklere sahibiz. Bütün bunları üst üste koyduğumuz zaman Çanakkale’nin özel bir yeri bulunuyor. Bu özelliğimizi paraya çevirmek lazım. Ekonomik anlamda Çanakkale’yi çok rahatlatacak tarımsal değişimleri ve gelişmeleri yapmak zorundayız” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir