Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Melbourne ve Monash Üniversiteleriyle Değişim Programları Görüşüldü

Melbourne ve Monash Üniversiteleriyle Değişim Programları Görüşüldü

Vali Güngör Azim Tuna, ziyaretin son durağı olan Melbourne’de ilk olarak Melbourne Üniversitesi akademisyenleriyle ortak tarihi ve alan araştırma projeleri, Akademik ve kültürel konulu toplantılar gerçekleştirildi. Ayrıca Üniversite öğrenci değişim önerileri konuşuldu. Richard Rezd, Simon Harrington, Tony Sagona, Cristopher Mackıe, Jessie Birkett-Rees, Sarah Mıdford, Michalle Cleary, Clifford Ogleby, Prof Scates gibi, birçok akademisyenin yer aldığı Melbourne ve Monash üniversiteleri ile, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi öğrenci değişim programları görüşüldü.

Ziyaretin ardından, Melbourne’deki Türk Okullarını ziyaret eden Vali Tuna, Anaokulundaki çocuklarla uzun süre ilgilenerek onlara hediyeler verdi. Daha sonra, Melbourne ziyaretinin ikinci günü Türk İşadamları ve esnaflarla sohbet eden Vali Tuna’ya vatandaşlarımız ziyaret nedeniyle duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Vali Tuna, Melbourne’de İşadamlarıyla Kahvaltılı Toplantıya katıldı
Vali Tuna, Melbourne’de Türk İşadamları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. İşadamları ile sohbet eden ve onların sorunlarını dinleyen Vali Tuna, Çanakkale yatırım potansiyelinden ve Türkiye’deki ekonomik gelişmelerden bahsetti. Buradaki İşadamları, bilhassa Uzakdoğu ülkeleri ve Pasifikteki yatırım fırsatlarından bahsederek, Türkiye’nin de bu bölgede bilhassa Gıda sektöründe başarılı olabileceği temennileri dile getirildi. Aralarında tekstil, gıda sektörü başta olmak üzere yerel yöneticilerinde yer aldığı kahvaltılı toplantıda Vali Tuna, İşadamlarına Çanakkale’ye de yatırım çağrısında bulundu.

Atatürk Anıtına Vali Tuna’dan Destek
Melbourne Botanik Parkı’nda Sivil Toplum Kuruluşlarımızın temsilcileriyle bir araya gelen Vali Tuna burada kurulması düşünülen Atatürk Anıtının yeriyle ilgili incelemelerde bulunarak, ellerinden gelen gayreti gösterip, ivedi olarak burada Atatürk Anıtı yapılabilmesi için her türlü desteği vereceğini ifade etti.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir