Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu Çanakkale’de

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu Çanakkale’de
16 Kasım 2009

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, demokratikleşme sancısı çeken ülkenin medyasının, sivil toplumunun ve siyasetinin sivilleşmesi mecburiyetine katkıda bulunmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Bir dizi etkinliklere katılmak üzere Çanakkale?ye gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, sabah valiliği ziyaret etti. Çanakkale Vali Vekili Bahir Altunkaya’yı ziyaretinde açıklamalarda bulunan Gündoğdu, devlet memurlarının sadece ücretlerini, geçim standartlarını dile getirmeyi hedeflemediklerini belirterek, ?Bizler üyelerimizin yaşadığı ülkenin sorunlarını da dert edinerek sendikacılık yapıyoruz. Demokratikleşme sancısı çeken ülkenin medyasının, sivil toplumunun ve siyasetinin sivilleşmesi mecburiyetine katkıda bulunmak için çaba sarf ediyoruz. İstiyoruz ki, hem insanımıza hizmet edelim, hem de devraldığımız ülkemizi bizden sonrakilere daha az sorunla, mümkünse sorunsuz devretmek için çaba sarf etmiş olalım. Taşın altına elimizi koymak istiyoruz. Onun için hem ekmeğin, hem de millet iradesinin savunuculuğunu yapmak gibi sivil toplum örgütlerinin gerçek görevleri olduğuna inanıyoruz. Memur-Sen ailesi olarak Türkiye’de kamu çalışanlarında birinci konfederasyon durumdayız. Amaçla aracı karıştırmadan, amacın insana hizmet olduğunu unutmadan yerel, yerli değerlerle sendikacılık yapmayı önemsiyoruz? şeklinde konuştu.

Vali Vekili Bahir Altunkaya ise sendikaların bütün çalışanların haklarını savunduğunu ifade ederek, ?Sizler ülkenin sosyal ve ekonomik durumu konusunda kararlar alınmasında etken oluyorsunuz. Bu bakımdan sendikacılık sivil toplum kuruluşu olarak son derece faydalı. Demokratik sistemin oluşmasında en büyük etkenlerden birisi bana göre sizlersiniz? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir