Menstrual Döngü Atölyesi Yapılacak…

Menstrual Döngü Atölyesi Yapılacak…
26 Aralık 2020
27 Aralık 2020
Çevrim içi
Atölye

Yoga eğitmeni Şaylan Yılmaz, kadınlar için aylık döngülerinin farkına varmak ve bu döngülerle uyumlu bir şekilde yaşamayı öğrenmek adına farklı bir etkinlik gerçekleştirecek.

Online olacak etkinlik hakkında verilen bilgide;”Tüm seneye yayılan mevsim döngüsünü her ay hızlandırılmış biçimde bedeninde yaşayan; yazını, sonbaharını, kışını, ilkbaharını bedeniyle deneyimleyen ey güzel kadın! DoğaAna’nın kızı, bilgeliğinin mirasçısı! Toprakta yetişen buğday gibi bedeninden üretmeye, hasat mevsimi doğanın meyvelerini verdiği gibi doğum yapmaya, kış vakti özüne çekilen ağaç gibi regl olurken içine dönmeye, bahar dalları gibi çiçeklenip neşe saçmaya muktedir olan ey can kadın! Farkında mısın beden toprağında olup bitenin? Farkında mısın toprağını, aklını, fikrini, bedenini nelerle beslediğinin? Döngüsel doğanın ve içsel halinin birbirine ayna olduğunun, içinle dışının aynı olduğunun farkında mısın?

Menstruasyon düzensizlikleri, pms sorunları, ağrılı mens, aşırı kısa/uzun kanama, az/çok kanama vb. sinyallerin bedenin seninle konuşma şekli olduğunu hatırlatsam ve onu biraz daha yakından dinlemeye davet etsem seni.. Kadınlığınla daha derinlikli bir bağ kurabilmek adına sana has olan menstruasyon haritanı birlikte keşfedelim desem..Var mısın?

Biraz teorik bilgi, biraz uygulama; biraz bilim biraz da ilim derken; duygu ve zihnin harmanında bir içsel yolculuğa davet ediyorum seni. Menstruasyon dediğin görünüşte bir haftalık dönemi var eden; bütünlüklü bir biyolojik ve psikolojik sistemi birlikte keşfetmek üzere açıyoruz alanı bu sefer. Çağrı sende yerini bulduysa her türlü soru ve kayıt için saylan.yilmaz@gmail.com adresinden maille iletişime geçebilirsin. Derinlere daldığımız bu özel çalışmada görüşmek dileğiyle.. Namaste” ifadelerine yer verildi. Kaçırmayın…

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir