Meral Akşener, Karanlığa Rağmen Çanakkale’den “Hayır” Dedi

11 Şubat 2017

MHP Genel Başkan adaylığından sonra partiden ihraç edilen Akşener’in, Çanakkale’de yaptığı program karanlık bir salon içinde gerçekleşti. İddialara göre otel yönetimi elektrikleri kesti, fakat Meral Akşener buna rağmen megafon ve cep telefonu ışıklarıyla konuşmasını sürdürdü. Anayasa değişikliğine “Hayır” dedi.

Meral Akşener’in Çanakkale’de yapacağı program öncesi, iddialara göre otel yönetimi elektrikleri kesti ve salona polis girdi. Ancak Akşener, programını kesmeyerek, megafon ve cep telefonu ışıklarıyla konuşmasını yaptı. Akşener, kişisel Twitter hesabından ise “Yasal olarak izinleri alınmış toplantımız, elektrikler kesilerek engellenmeye çalışılıyor. Demokrasi mücadelemizi engelleyemeyecekler” açıklaması yaptı. Karanlığa rağmen programa başlayan Akşener konuşmasına şöyle başladı;

“Karanlıkları aydınlatmaya geldik. Bir konuşma yapmaya gelmiştik böyle bir durumla karşı karşıyayız, hem Çanakkale şehitlerimiz için hem El Bab şehitlerimiz için hem de 15 Temmuz şehitlerimiz için bir dakika saygı duruşu ve istiklal marşı söyleyeceğiz.”

“SİZ ERKEK OLARAK KORKMAYA UTANMIYOR MUSUNUZ?”
Konuşmasının devamında hayır örnekleri veren Akşener, “Allah’ın izniyle 16 Nisan’da 80 milyon kere “hayır”. Sizin bu salonda ortaya koyduğunu irade, hangi şartta olursa olsun, varsın televizyonlarda karartma uygulasınlar, varsın otellerin ışıklarını söndürsünler, varsın Başbakan ‘hayır diyenler teröristtir’ desin bizi bu yoldan döndüremeyecekler. Varsın salon karanlık olsun, bizi yıldırabilir misiniz? Kapı kapı gezeriz, evlere gider anlatırız. Evlerin kapılarını da mı kilitleyeceksiniz, dükkanların önüne de mi engeller koyacaksınız? Türkiye’nin Başbakan’ı olarak siz Habur’da bir rezalet yaşattınız, karşı çıkan oldu mu, ‘hayır.Oslo’da bu devleti pespaye ettiniz karşı çıkan oldu mu ‘hayır’.Dolmabahçe’de İmralı canisinin talimatlarını, direktiflerini Türk milletiyle paylaştınız, müzakere ettiniz, size karşı çıkan oldu mu ‘hayır’.Teröristi burada aramayın, Habur’da teröristi alkışlarla karşılarken arayın, teröristi siz Oslo’da, Dolmabahçe’de arayın.Davul-zurna ile 3 gün boyunca Türkiye’den geçirdiklerinizde arayın. Habur’daki çadır mahkemelerinde arayın. Biz sizin bu ithamınızı aynen size iade ediyoruz.Terörle mücadeleyi sulandırdınız.Yollara bombalar döşendi, evlere bombalar yerleştirildi. Valilere kafanızı çevirin dediniz. Siz tüm bunları yaparken teröristlerle sarmaş dolaş olmuyorsunuz da anayasaya “hayır” dediğimiz için biz “terörist” oluyoruz öyle mi… Aynen iade ediyorum size bu lafları.Bizler, bu salondakiler iğnenin deliğinden geçmiş insanların, idam sehpalarından, hapislerden geldik biz… Bizi korkutacağınızı sanıyorsunuz.” dedi.

“VAV GİBİ OLACAĞIZ”
Akşener programını şu şekilde sürdürdü; “Kul kurar, kader gülermiş… Geçti varsayalım kimin oturacağı belli olmaz. Varsayalım bizden veya başka bir partiden biri partili Cumhurbaşkanı seçildi. İl başkanları ile toplantı yapacak, oradaki dönecek gelecek rektörleri, HSYK üyelerini atayacak, milletvekilleri listelerini oluşturacak, Anayasa mahkemesi üyelerini atayacak. Böyle bir cumhurbaşkanı olmaz, olamaz. Böyle bir şeyin kabul edilmesi mümkün değildir, yanlıştır, olmayacak inşallah. Vav gibi olacağız bu ülkeyi birleştireceğiz! Vav vahit demektir, birleştiren demektir. Her birimiz bir vav gibiyiz. Bu ülkenin bozulan kardeşliğini, hukukunu, sistemini düzeltmek için vav gibi olacağız, vav gibi kalacağız. Bize bu karanlığı uygun görenler, bizden korkanlar, siz ölçüsüzsünüz, siz ölçüyü kaçırdınız. Onun için hepimiz için kutsal olan bu topraklarda, büyüklerimizin anlattığını Çanakkale içinde aynalı çarşı türküsüyle büyüdüğümüz bu kutsal topraklarda vav gibi durmaktan geri durmayacağız. Vallahi durmayacağım, billahi durmayacağım. Allah’ın izniyle bu ülkenin insanlarını bir bayram sofrasına oturtacağız. Herkesin eşit mesafede elini uzatıp, yemek yiyebileceği bir bayram sofrasına oturtacağız. Şırnaklısı, Edirnelisi, Vanlısı, Diyarbakırlısı, İzmirlisi tüm vatandaşlarımızın eşit olacağı bir bayram sofrasına oturacağız…Son söz olarak 80 milyon kere hayır, hayır, hayır…” diye konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir