MERİÇ ALEMDAR HİZMET BİNASI AÇILDI

07 Eylül 2016

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Çanakkale Devlet Hastanesi Meriç Alemdar Ek Binası asker ve sivil halka hizmet vermeye başladı. Şehir merkezine yakınlığı sebebiyle yeni ek bina, asker ve sivil vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.
Meriç Alemdar hizmet binasında 1’i Diş kliniği olmak üzere her branştan 13 poliklinik halka hizmet verirken bunun yanında laboratuvar hizmetleri de verilecek.Ayrıca muayene olmak isteyen hastalar, Sağlık Bakanlığı Merkezi Online Hekim Randevu Sistemi “MHRS” veya Alo 182 aracılığıyla Çanakkale Devlet Hastanesi Meriç Alemdar Ek Binasını tercih ederek randevu alabiliyor. Randevulu hastaların isim listesi Aydın Nizamiye kapısına bildiriliyor. Randevulu olan hastalar Aydın Nizamiye kapısında kimlik kontrolleri sonrası mesafenin uzak olmasından dolayı personellerin eşliğinde servis araçlarıyla hastane ile giriş kapısı arasında ücretsiz olarak taşınıyor. Engelli olan hastalara da engelli aracı tahsis ediliyor.
Konu ile ilgili bilgilendirme yapan Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Tezcan Sezgin “ Çanakkale Asker Hastanesinin Sağlık Bakanlığı’na bağlanması sonrasında hastalarımıza kaliteli ve rahat bir ortamda sağlık hizmeti verebilmek için hastanemiz çağımıza uygun modernize edilerek, görünümü ve tüm çalışanları ile birlikte hizmet vermeye hazırdır. Tüm halkımızı yeni hastanemize bekliyoruz” dedi.
Öte yandan devir öncesi hastane yemekhanesinden hizmet alamayan sağlık çalışanları, devir sonrasında artık yemeklerini hastanede ücretsiz olarak yiyebiliyorlar.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir