Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
reklam
reklam
Meşk Gecesi (Müzik, Sema, İlahi, Nefes)

Meşk Gecesi (Müzik, Sema, İlahi, Nefes)

Hz. Mevlâna’nın 744. Vuslat Yıldönümü’nü İstanbul”dan gelen eğitmen ve sanatçı dostlarımızla kutluyoruz!

Canakkale’de Şeb-i Arus’u Meşk gecesiyle yaşamak isteyenlere davet var!

Tüm ömrünü “Hamdım, piştim, yandım.” sözleriyle özetleyen Mevlana, “Ölüm günüm, doğum günümdür”, “Herkes ayrılıktan bahsetti, bense vuslattan” ifadeleriyle ölümün ayrılık değil kavuşmak olduğuna dikkat çekmiştir.

17 Aralık 1273 Pazar günü akşam üstü güneş gözden kaybolup, Konya ufuklarını kızıla boyarken bu âlemden can ve bekâ âlemine göç ederek Hakk’a kavuşan Mevlana Celaleddin Rumi’nin ölüm yıldönümü, dostuna kavuştuğunu, perdesiz nura vardığını ve ebedi vuslata erdiğini belirtmek için düğün gecesi anlamına gelen “Şeb-i Arûs” olarak adlandırılmıştır.

Bizlerde o yüzden anma yerine kutlama sözünü seçtik ve bu kavuşmayı bendirler, tefler, cura vb enstrumanların eşliğinde gönlümüzdeki en yüce duygulara; sevgiye ve ilahi aşka yöneliyoruz.

Kalbinde Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi hisseden tüm canları özel bir gecede birlikte dua etmeye, ilahiler ve nefesler söylemeye ara ara sohbetler etmeye Ashtanga Yoga Çanakkale Stüdyosuna çağırıyoruz.

Atölyemize aynı hafta sonu eğitim vermek için gelen Alper Akçay ve Sinem Beykurt çalışmalarında destek alacakları yol arkadaşları müzisyen Özgür Baba’yı bu özel hafta sonu için davet ettiler. Bizlerde Özgür Baba’yı eğitmenlerimizle beraber bu çemberde görmek hepsiyle,birlikte Meşk yapmak heyecanı içerisindeyiz.

Meşk gecesi herkesin katılımına açıktır.
Müzisyen dostlarımızın masraflarının karşılanması için bağış toplanacaktır.

Ashtanga Yoga Çanakkale

Çanakkale Iletişim : Beyza Kaya Özcan, 02862171819
İstanbul Iletişim : Alper Akçay, [email protected]

Görüntülenme: Veri Alınamadı
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir