Mesleki Eğitim Kursu Öğrencileri Sertifikalarını Aldı

Mesleki Eğitim Kursu Öğrencileri Sertifikalarını Aldı
14 Ocak 2015

ÇOMÜ Sosyal Bilimler MYO ve Türkiye İş Kurumu’nun ortaklaşa düzenlediği ?Perakende Satış Görevlisi Sertifika Programı’ sertifika töreni gerçekleşti. Çanakkale İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Cemil Meriç Konferans Salonunda gerçekleşen törene, Vali Yardımcısı Mustafa Tüysüz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzi Uğur, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Nuri Kavak, İş-Kur Müdürü Ali Çalışkan akademisyenler ve kursiyerler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Müdür Doç. Dr. Nuri Kavak, yaklaşık 25 gün önce ilk kurun başladığı kursa yoğun bir talep olduğu için kursların devam edeceğini belirterek kursu başarı ile bitirenleri tebrik etti. Bu tür çalışmalar ile okul olarak Çanakkale’ye katkı sunduklarını dile getiren Doç. Dr. Kavak, Sosyal Bilimler MYO olarak sabah 08.00’den gece 24.00’e kadar eğitim öğretim faaliyetlerine devam ettiklerini vurguladı.

İş-Kur Müdürü Ali Çalışkan ise Türkiye genelinde yaptıkları bir araştırmada iş gücü piyasasında ilk sıralarda satış elemanı ihtiyacının ortaya çıktığını Çanakkale özelinde yapılan araştırmada da aynı sonuçlara ulaştıklarını belirterek Türkiye’de artık her alanda eğitimli elemana gereksinim duyulduğunun altını çizdi. Bu çalışmanın bu ihtiyacı gidereceğini dile getiren Çalışkan, İş-Kur’un sağladığı avantajlar hakkında kursiyerlere bilgi verdi.

Program kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile son buldu.

[comu.edu.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir