Mesleki Eğitim Programını Tamamlayan İnşaat Ustalarına Sertifikaları Verildi

Mesleki Eğitim Programını Tamamlayan İnşaat Ustalarına Sertifikaları Verildi
22 Mayıs 2013

Çanakkale Belediyesi ve İnşaat Mühendisleri Odası işbirliği ile düzenlenen İnşaat Ustaları Mesleki Eğitim programı kapsamında Mehmet Pehlivan Mesleki Eğitim Merkezi’nde, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün de destekleriyle; kalıp, demir ve çatıcılık üzerine düzenlenen kursları başarıyla tamamlayan 115 İnşaat Ustası, Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde düzenlenen tören ile sertifikalarını aldılar.

Törene Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İnşaat Mühendisleri Odası Çanakkale Şube Başkanı İlyas Acar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Keleş, İnşaatçılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi İnşaat Mühendisi Necla Demirutku, Eğitici Sabahattin Yanar ile sertifika almaya hak kazanan inşaat ustaları katıldı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan törende yaptığı konuşmada inşaat ustalarına hitaben;

“Bugün burada Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale İnşaat Mühedisleri Odası ile imzaladığımız protokol gereği; Çanakkale Mehmet Pehlivan Meslek Eğitim Merkezi’nde tamamladığınız kursların belgelerini vermek için bir araya geldik. Verilen eğitimleri başarı ile bitirerek sertifika almaya hak kazanmış olmanız çok önemli. Bir inşaatın en önemli katkı vereni değerli ustalarımızıdır. İnşaatlar ustaları ile anılırlar. Yapılan projeleri eksiksiz, tekniğine uygun gerçekleşmesinden bire bir sorumlu olanlar ustalarımızdır. Ustalarımızın bu bağlamda eğitim almaları, kendilerini geliştirmeleri, tecrübelerini birbirlerine aktarmaları ancak bu tür kurs ve eğitim seminerlerinde gerçekleşir. Sizlerin bu bağlamda önemli bir işi, bir görevi yerine getirdiğine inanıyorum. Çünkü Çanakkale birinci derecede deprem bölgesi. Burada yapacağınız her inşaat tekniğine uygun, deprem yönetmeliklerine uygun olmak zorundadır. Sizlerin bilgi, beceri ve tecrübelerinizi yaptığınız inşaatlara vermeniz gerekir.

Sizlerin bilgilerini tazelemek, gelişen teknikleri öğrenmenizi sağlamak bizlerin görevi. Daha önce de Çanakkale Belediyesi olarak 2005 yılında 100 kadar ustamıza Çıraklık Eğitim Merkezi’nde eğitim verdik. Ben bu kurslara katıldığınız ve kendinizi geliştirdiğiniz için sizlere ve Oda başkanımız İlyas Acar’a, projede emeği geçenlere ve tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum”

dedi.

Konuşmaların ardından projeye katkı sunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ve eğitimcilere teşekkür belgesi, eğitim programını başarıyla tamamlayan ustalara ise sertifikaları takdim edildi.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir