“Meslektaşımıza Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz”

29 Haziran 2015

Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu, Av. Nevin Canbaz’a yapılan saldırıyı kınadı.
Bursa Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Başkanı Avukat Nevin Canbaz’a kimliği belirsiz kişi ya da kişiler önce içerisinde iki kurşun ve ‘biri sana biri kızına’ yazılı zarf gönderdi, arkasından evini kurşunladı. Kadın avukata yönelik saldırı, Çanakkale’de Baro Kadın Hakları Komisyonu tarafından kınandı. Nevin Canbaz’ın yanında olduğunu belirten Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri, kınama açıklamasında şunları dile getirdiler:
“Bursa Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Nevin Canbaz’ın evine, Bursa’da açılmış bulunan cinsel saldırı davasında mağdurun avukatlığını üstlenmiş olması sebebi ile, “Biri sana biri kızına” yazılı bir mektup içinde iki adet kurşun bırakılmış, akabinde de evi kurşunlanmıştır.
Bu saldırı ile, şiddet mağduru kadınları savunan tüm kadın ve erkekler, aynı zamanda en temel insan hakkı ve yargının vazgeçilmez unsuru olan savunma hakkı tehdit edilmiştir.

Görevimizi yaparken hukuk dışı eylemsel, sözel ve her ne şekilde olursa olsun ve her kimden gelirse gelsin yaşanan saldırılara karşı, kendimiz ve mesleğimizin onuru için, meslektaşımız Av. Nevin Canbaz’ın ve tüm hak savunucularının yanında olduğumuzu belirtiyor, Av. Nevin Canbaz’ın nezdinde savunma hakkını kurşunlayanları kınıyoruz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir