Meteertem’le Yollar Ayrıldı

05 Haziran 2010

Çanakkale Dardanelspor Başkanı Niyazi Önen yeni sezonda teknik heyet konusunda kararını verdi. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Önen “Mustafa hocanın önünü açtık. Kendisi memnuniyetsiz olduğunu beyan ediyordu. Henüz zaman varken, daha iyi koşullarda istediği kulüple anlaşabilir” dedi.

Kırmızı-Beyazlı Kulübün Başkanı Niyazi Önen 2010-2011 sezonu ile ilgili radikal kararlar aldı. Teknik Direktör Mustafa Meteertem’le yollarının ayrıldığını söyledi. Önen “Mustafa hocanın bizimle olmaktan memnuniyetsizliği vardı. Takımı çalıştırmak istemiyordu. Onun önünü açmak istedik. Transfer dönemi 10 Haziran’da başlıyor. Henüz zaman varken, daha iyi şartlarda takım bulması için Meteertem’le olan bağımız sona erdi. Şimdilik kaydıyla teknik heyet arayışına da girmiyoruz” dedi.

Çanakkale Dardanelspor Başkanı Niyazi Önen transfer konusuna da açıklık getirerek şöyle konuştu. ?Bonservisi Trabzonspor’da olan ve geçen sezon bizde kiralık oynayan sol kanat oyuncusu İsmail Özeren?i Bordo-Beyazlı takımdan mülkiyeti ile alıyoruz. Bu transferi Milli Takımla birlikte yaptığımız Amerika seyahatinde Trabzonspor 2.Başkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ile görüştük ve 100 bin lira karşılığında el sıkıştık. Ayrıca, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’den yine Amerika seyahatinde söz aldık. Yeni sezonda Türkiye 2.liginde mücadele verecek takımlar için 1 yabancı futbolcu kontenjanı tanınacak. Bizim Senagal asıllı Fransız futbolcu Babacar Diallo ile olan sözleşmemiz sürüyor. Bu yabancı savunma oyuncusu da 2010-2011 sezonunda bizimle olacak. Önümüzdeki yıl yeniden Bank Asya 1.ligine çıkacağız. Bunun için kadromuzu nokta transferlerle güçlendireceğiz.? dedi.

Mustafa Metertem ise yaptığı açıklamada 31.Mayıs.2010 tarihinde zaten sözleşmelerinin bittiğini ve alınan kararın başkanın tasarrufunda olduğunu ve saygı duyduğunu ifade ederken memnuniyetsizler konusunda bir açıklama yapamadı.Meteertem Çanakkale Dardanelspor?un her kademesinde çalışmakta mutluluk duyduğunu kendisinin de bu takımın taraftarı olduğunu ifade ederken Bu kentte yaşayan biri olarak her zaman kırmızı-beyazlı takımın destekçisi olmaya devam edeceğini ifade etti.

[Kaynak: Çanakkale Olay & Çanakkale Spor]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir