Meteorolojiden Kar Yağışı Uyarısı

Meteorolojiden Kar Yağışı Uyarısı
07 Şubat 2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 8 Şubat Salı – 9 Şubat Çarşamba günleri arasında Kar Yağışı beklendiğini bildirerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan açıklamada 8 Şubat Salı – 9 Şubat Çarşamba günleri arasında Kar Yağışı beklendiği uyarısında bulunularak, Ani Sel, Su Baskını, Buzlanma, Don Olayı ve Ulaşımda Aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden 7 Şubat Pazartesi günü yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Marmara Bölgesi’nde beklenen yağışların 08.02.2022 Salı sabah saatlerinden itibaren güneyinde (Çanakkale, Balıkesir ve Bursa), akşam saatlerinden itibaren doğusunda (Yalova, Kocaeli, Bilecik ve Sakarya) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların zamanla rüzgarın yönünün kuzeye dönmesiyle birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşeceği, yüksek kesimlerde kuvvetli kar, Bursa çevreleri ile Sakarya’nın güneyinde yer yer yoğun kar (20 cm. üzeri kar örtüsü) şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Sel, su baskını, kar yağışı alan yerlerde buzlanma ve don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

www.mgm.gov.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir