“Mevlana Celaleddin Rumi Paneli” İlgi Gördü

10 Ekim 2012

“Anadolu?nun Manevi Direkleri” panelleri kapsamında ilki yapılan “Mevlana Celaleddin Rumi Paneli” büyük ilgi gördü. ÇOMÜ Tasavvuf Topluluğu tarafından gerçekleştirilen panel, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonunda gerçekleşti. Panele Rektör yardımcısı Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman katıldı.

Rektör yardımcısı Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman konuşmasında, Mevlana öğretisinin küçüklükten beri kendisini etkileyen bir kültür olduğunu belirterek ÇOMÜ?de bu tür etkinliklerin devam etmesini istediğini söyledi.

Topluluk akademik danışmanı Halit Kuşku; “Dünyanın ilgi ile takip ettiği, dünyanın en büyük soyut kültür mirası olan Mevlana öğretisini, dünya üniversitelerinde bir ilki gerçekleştirerek, üniversitemizde hizmete sunmak gurur vericidir. Tamamı üniversite öğrencisi olan sema ekibimize teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Bu dünya ve ülkemiz üniversitelerinde bir ilktir” dedi.

Programa katılan Tasavvuf Üstadı Mustafa Özbağ ise konuşmasında; Hz. Mevlana öğretisinde iman, felsefe, akıl ve aşk konularını işledi. Program Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi sema ekibinin yaptığı sema törenleri ve Tasavvuf Üstadı Mustafa Özbağ’a çiçek sunumu ile sona erdi.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir