Meyve Aşıcılığı Kursunu Bitirenler Belgelerini Aldı

16 Nisan 2009

Çanakkale?nin Bayramiç ilçesinde meyve aşıcılığı üzerine düzenlenen kursa katılan 72 kişi törenle sertifikalarını aldı.

Bayramiç Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törende bir konuşma yapan Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, kursa 72 kişinin katıldığını belirterek, ?20 günlük kurs süresince kursiyerlerin sigorta primleri eksiksiz yatırıldı. Bu kapsamda kursiyerlere 300 TL parasal destek verildi. Yeni çalışma alanımız olan zeytin yetiştiriciliği ve budama konusunda kurs çalışmalarımız olacak. İlçemiz adına güzel bir girişim olan bu kurslar sayesinde meyvecilikte bilinçli üretim ve kalite artış olacak? dedi.

Çanakkale Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk ise bu tür kursların önemine değinerek, ?Bu girişimleri çok olumlu buluyorum. İhracatın artırılması için sağlıklı üretim şart. Geçmiş yıllara oranla gençlerin tarıma yönelmesi ise çok olumlu bir girişim. Tarımda güçlenmek için gençlerin bilinçli tarım yapmaları ülkemiz için önemli? dedi.
Daha sonra 72 kursiyere sertifikaları verildi. Törene Çanakkale Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Bayramiç Kaymakam Vekili Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut, Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer, İş Kur İl Müdürü Ahmet Kasap, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İlhan Ulus, Bayramiç İlçe Tarım Müdürü Vasvi Karaca, Ezine Ziraat Odası Başkanı Ahmet Önder, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Rahmi Uysal, daire amirleri ve kursiyerler katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir