MHP Çan Belediye Başkan Adayı Karagöz’den Partililere Teşekkür

20 Aralık 2008

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çan Belediye Başkan Adayı Davut Karagöz, partililere teşekkür konuşması yaptı.

Konuşmasında, belediyecilik anlayışlarının proje çerçeveli, sosyal, kültürel ve ekonomik odaklı olacağını belirten MHP Çan Belediye Başkan Adayı Davut Karagöz, “Vizyonel olacağız, kentsel dönüşüm ve değişimi hep birlikte paylaşıp, yaşayacağız. Şehrimizin çehresini olduğu gibi değiştireceğiz. Şehrimize yeni bir ufuk kazandıracağız. “İnsanı yücelt ki, devlet yücelsin” mantığıyla hareket edeceğiz. Halkımızın talep ve beklentileri bizim için çok önemli. Bunun için halkın hep içinde ve halkın sorunlarında çözüm merkezli olacağız. Seçkinlerin değil, halkın temsilcisi olacağız” şeklinde konuştu.

Karagöz, şehrin yönetimine halk ile birlikte talip olduklarını da belirterek, “Ben içinizden biriyim. 1961 yılında Yenice’nin Yukarı İnova Köyü’nde doğdum. 1965 yılında ailem ile birlikte Çan’a yerleştik. İlköğrenimimi Çan Özer İlkokulu’nda, ortaokulu ise Çan Ortaokulu’nda bitirdim. Daha sonra Van Sağlık Koleji’nin yatılı bölümünü kazandım. 1979-1980 döneminde Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’ni derece ile bitirerek aynı yıl Sağlık Bakanlığı’nda göreve başladım. O zamanlar daha Şube Müdürlükleri ihdas edilmediğinden şube şeflikleri vardı. Sağlık Müdürlüğü’nde beş şubenin şefliğini yaptım. Ayrıca Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesi’ni de bitirdim. 1983 yılında üniversite sınavlarında Ankara Gazi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’ni kazandım. Gazi Üniversitesi İdari Bölümler İşletme mezunuyum. Daha sonra Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsü’nü kazanıp Toplum Sağlığı Bölümü’nü bitirerek, sağlık eğitimcisi olmaya karar verdim. Zor oldu. Ancak ben zoru severim. Buraları hem çalışıp hem okuyarak götürdüm. 1989 yılında Erzurum Sağlık Meslek Lisesinde öğretmen olarak göreve başladım. Öğretmenliğimin beşinci ayında Konya-Beyşehir Sağlık Meslek Lisesinin Kurucu Müdürlüğüne atandım. Okulu kısa sürede tadilat ve onarımdan geçirerek, o yıl öğretime açtım ve okul müdürü olarak burada görevime devam ettim. Ankara Merkez Abidinpaşa Sağlık Meslek Lisesi’nde kurucu ve okul müdürlüğü yaptım. 16 yılı Sağlık Meslek Lisesi okul müdürlükleri olmak üzere idareciliğim toplam 22 yıldır. 2005 yılında kendi isteğimle Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatına ATK Uzmanı olarak geldim. Personel Genel Müdürlüğü Özel Kalemine baktım ve AÇSAP Genel Müdürlüğünde Eğitim Uzmanı olarak çalıştım. 29 yıl devletime hizmet ettim” dedi.

12 yıldır eğitimciliğinin yanı sıra yazarlık ve editörlük yaptığını da söyleyen Karagöz, “Yayınlanmış 24 tane eserim var. Anadolu’nun değişik yerlerinde 100’ün üzerinde festival, şölen, tören gibi büyük organizasyona imza attım. Vizyon ve misyon sahibi, dürüst, çalışkan ve halkla iç içe olacağız. Halkımız hizmete layık. Yeter ki bunun farkında olsun ve hizmeti bekleyen halkımız kazansın” diye konuştu.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir