MHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Rıdvan Uz’dan Sarıçay Projesi

13 Şubat 2009

MHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Rıdvan Uz, il merkezini ortadan ikiye bölen Sarıçay ile ilgili yeni projelerinin olduğunu belirterek, ‘Sarıçay’ı genişleterek Eskişehir’deki porsuk çayı görünümüne kavuşturacağım’ dedi.

“SARIÇAY’I GENİŞLETİP ESKİŞEHİR’DEKİ PORSUK ÇAYI GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞTURACAĞIM”

Çanakkale’de seçim çalışmalarını bütün hızıyla sürdüren MHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Rıdvan Uz, belediyede artık bir değişimin şart olduğunu belirterek, “Ekibimizle birlikte Çanakkale için çok sayıda proje ile yola çıktık. Bu projelerimizde de iddialıyız. Projelerimiz içinde il merkezini ortadan ikiye bölen Sarıçay’ın genişletilmesi projesi de var. Yıllardan buyana görünüm açısından hoş olmayan Sarıçay’ı genişletip derinleştirdikten sonra deniz suyunun da çay içine girmesi ile sirkülasyonu sağlayıp hoş bir hale getireceğiz. Bu konuda hazırladığımız projeleri kısa bir süre sonra vatandaşlarımıza geniş bir şekilde anlatacağız. Şuanki çayın girişinden dörtyola kadar olan bölümünü 10 metre genişletip daha güzel bir hale gericeğiz. Bu sayede Sarıçay aynı Eskişehir’deki Porsuk çayında olduğu gibi bir görünüme kavuşacak. Bu sayede çaya bağlanacak tekne sayısı da artacağı gibi vatandaşların çayda tekneleri ile gezinti yapma imkanı da sağlanmış olacak” dedi.

Çanakkale’de Sarıçay dışında yat limanının bulunduğu yerde de mendireğin uzatılması konusunda proje geliştirdiklerini belirten Rıdvan Uz, Yat limanına girişteki mendireğin 50 metre daha uzatılması seyisinde bu bölge çok daha faal olarak kullanılabilecek. İlimizin kanayan yarası olan Sarıçay kenarında bulunan Fevzipaşa mahallesinin kaldırılması konusu da bu projeler içinde yer alıyor. Bu bölgede yapılacak düzenleme çalışması ile bölgede çok daha güzel bir görünüme kavuşacak. Bu yerin kaldırılması konusunda aylar süren çok geniş kapsamlı bir çalışma yaptık. Bu konuda sosyologlar, üniversite yetkilileri ve birçok kesimden görüş aldık. Bu projemiz Çanakkale için de çok önemli. Mahalle halkı ile birlikte bunu yapacağız. Ayrıca belediye iş merkezi olarak bilinen il merkezinde Cumhuriyet meydanına yakın bölgedeki İş Merkezini de yıkarak Avrupa Birliği standartlarına uygun bir şekilde yeniden yapacağız” dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir