MHP Çanakkale Milletvekili Adaylarını Tanıttı

15 Nisan 2011

MHP Çanakkale milletvekili adayları Füsun Koroğlu Çorapçıoğlu, Enver Koç, Mehmet Doğan ve İbrahim Kürşat Tuna, davul zurna eşliğinde MHP il binasına gelerek tanıtım toplantısına katıldılar.

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Efkan Erkan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kadrolarını tek başına iktidara gelme noktasında kurduğunu belirterek, “Genel başkanımız da milletvekili listelerini buna göre oluşturmuştur. Bugünkü tanıtım toplantısını da özellikle partimizde bir izdiham şeklinde yapıyoruz. Bunun da bir amacı var. Milliyetçi Hareket Partisi milliyetçi muhafazakar temellere dayalı bir partidir. Şu anda da milliyetçi muhafazakar kesimin çatısı MHP’dir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Çanakkale’den ilk sıra milletvekili adayı olarak gösterilen Türkiye’nin ilk kadın Başbakanlık Müsteşarı Füsun Koroğlu Çorapçıoğlu ise kendisine ‘ithal aday’ yakıştırmasının yapılacağını belirterek, “Burada en önemli konu ithal aday konusu. Ben kendimi Çanakkaleli hissediyorum. Hepimizin atalarının burada şehit yakınları var. En azından Çanakkale bağrına Türkiye’nin her noktasından şehit kabul etmiş bir ilimiz. Ayrıca düşmanını bile dostlukla karşılamış bir ilimiz. Beni buranın bayan adayı olarak, Çanakkale’nin incisi, Genel Başkan’ımız Devlet Bahçeli’nin emaneti olarak bağrımıza basacağınıza inanıyorum. Bu güçle de Çanakkale’den benim hesaplamalarıma göre birinci parti olarak ayrılacağız. Benim lakabım ‘Demir Leydi’dir. Seçildikten sonra yapacaklarımla Çanakkale’ye kendimi daha çok kabul ettireceğime inanıyorum. Bu sadece seçimle bitecek bir süreç değil. Benim Çanakkale’de bir evimin olması ya da Çanakkale nüfusuna ait olmamın önemi yok. Bence Çanakkalelilerin Ankara’da bir evinin olması önemli” dedi.

Toplantıda birer konuşma yapan milletvekili adayları Enver Koç, Mehmet Doğan ve İbrahim Kürşat Tuna da seçimlerden başarılı bir şekilde ayrılacaklarına inandıklarını söyledi.

Tanıtım toplantısının ardından adaylar partililerle birlikte davul zurna eşliğinde kısa bir yürüyüş gerçekleştirdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir