MHP Çanakkale Milletvekili Cengiz, Geçirdiği Trafik Kazasında Ağır Yaralandı

23 Şubat 2011

MHP Çanakkale Milletvekili Mustafa Kemal Cengiz, Ankara’nın Polatlı ilçesinde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Milletvekili Cengiz yönetimindeki 06 AT 7536 plakalı araç, saat 06.00 sıralarında Polatlı Ortadoğu Rulman Sanayi fabrikası yakınlarında şarampole yuvarlandı. Kazada ağır yaralanan Cengiz, Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Cengiz’in yanındaki danışmanı Volkan Pekak (30) ise hafif şekilde yaralandı.

Milletvekili Cengiz’in kolunda kırık, kaburgalarında zedelenme olduğu ve yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

TBMM BAŞKANI ŞAHİN, TRAFİK KAZASI GEÇİREN MHP’Lİ VEKİL CENGİZ’İ ZİYARET ETTİ
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, trafik kazası geçiren MHP Milletvekili Mustafa Kemal Cengiz’in sağlık durumuna ilişkin, “Bir takım kırıkları olmakla birlikte, şu anda kendisiyle iletişim kurabiliyoruz. Başhekimimiz ve yardımcısıyla yaptığım görüşmede, bu arazlarının giderilebileceğini ve sağlığına kavuşabileceğini ifade ettiler” dedi.

Şahin, MHP Çanakkale Millvekili Mustafa Kemal Cengiz’in bu sabah geçirdiği trafik kazası sonrasında kaldırıldığı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelerek, doktorlarından bilgi aldı. Hastaneden çıkışında MHP’li vekilin son durumu hakkında bilgi veren Şahin, “Bir takım kırıkları olmakla birlikte, şu anda kendisiyle iletişim kurabiliyoruz. Hastanemizin yoğun bakımında kontrol altında. Başhekimimiz ve yardımcısıyla yaptığım görüşmede, bu arazlarının giderilebileceğini ve sağlığına kavuşabileceğini ifade ettiler. Bundan da büyük memnuniyet duydum. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun diyorum. Mensup bulunduğu MHP’ye, onun genel başkanına ve yöneticilerine de geçmiş olsun diyorum” diye konuştu.

Cengiz’in durumunun ağır olduğuna yönelik haberlerin hatırlatılması üzerine Şahin, “Yoğun bakımda olması, durumunun ağır olduğunu ifade ediyor. Ama ben bu konuda uzman değilim” dedi.

“HAYATİ TEHLİKESİ YOK”
Atatürk Hastanesi Başhekimi Murat Bozkurt ise, hastanın son durumuna ilişkin şunları söyledi:
“Hastamızın akciğerinde ciddi bir yaralanma vardı. Bunun haricinde omurgasında, omzunda, dirseğinde ve kalçasında kırıkları var. Akciğer boşluğuna bir tüp takarak kanı boşalttık. Sabahtan itibaren yapılan tedaviler sonrasında durumu gayet iyiye gidiyor. Şu anda bizim ümidimizde çok iyi. İnşallah iyi sonuçla, şifa ile vekilimizi göndereceğiz.” Bozkurt, bir gazetecinin ‘hayati tehlikesi var mı’ sorusuna, “İnşallah yok” karşılığını verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir